Ukraina prosi o wsparcie państw Zachodu

(fot. Boston9 / Wikimedia Commons)

Przewodniczący ukraińskiego parlamentu Ołeksandr Turczynow powiedział w poniedziałek, że przeciwstawiając się rosyjskiej agresji, Ukraina broni nie tylko siebie, lecz całej Europy, toteż Zachód powinien wesprzeć militarnie Kijów.

 

"Jesteśmy wdzięczni za połączone wsparcie polityczne i nową fazę sankcji przeciwko Rosji. Ale rosyjska agresja przeciw Ukrainie jest nie tylko wyzwaniem dla naszego kraju, dla ukraińskiego narodu, lecz także próbą wytyczenia przez Rosję na nowo granic po drugiej wojnie światowej, próbą zniszczenia stworzonych przez cywilizowane kraje wszystkich mechanizmów zapewniających pokój" - oświadczył przebywający na Litwie przewodniczący ukraińskiej Rady Najwyższej (parlamentu).

 

Zaznaczył, że historia pokazuje, że kompromis z agresorem nie jest możliwy. "Od takiego kompromisu zaczęła się druga wojna światowa" - powiedział Turczynow na konferencji prasowej w Połądze.

 

W wywiadzie dla agencji BNS Turczynow wyraził przypuszczenie, że państwa zachodnie nie w pełni zdają sobie sprawę z tego, jaką groźbę militarną stwarza Rosja. "Sądzą (te państwa), że mogą to nazwać lokalnym konfliktem, wierzą, że Rosję można namówić, przekonać do zmiany sytuacji" - powiedział. "My widzimy agresję i cynizm rosyjskiej armii" - dodał.

 

Jego zdaniem pod przykrywką pomocy humanitarnej Rosja chce przebić sobie korytarz, by, jak się wyraził, "dostarczać terrorystom czołgi i broń".

 

Podkreślił, że rosyjski konwój humanitarny to "w zasadzie oszukaństwo, a główna jego zawartość to woda i sól, gdy tymczasem na wschodzie nie ma problemów z wodą, a Artiomowsk w obwodzie donieckim jest największym ośrodkiem wydobycia soli kamiennej w Europie".

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

12

 

 

Komentarze użytkowników (15)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~leszek 15:49:06 | 2014-08-19
Rosja dokonała agresji na Krym, a teraz zaatakowała wschodnią Ukrainę. Oprócz wywołania wojny i cierpień ludności cywilnej Rosja jest odpowiedzialna za zbrodnię wojenną jaką jest zestrzelenie cywilnego samolotu pasażerskiego.
Jeśli ktos sądzi, że po zajęciu Krymu i osiągnięciu celów na wschodniej Ukrainie Rosja odłoży broń, to jest bardzo, bardzo naiwny albo wyjątkowo głupi.
Turczynow ma absolutną rację, jeśli agresja Rosji na Ukrainę się powiedzie, to kolejne kraje (w tym Polska) mogą stać się obiektem zainteresowania "zielonych ludzików" o nieznanej (czyli znanej)  przynależności państwowej czy adresatem rosyjskich "transportów pokojowych z pomocą humanitarną".

Oceń 5 1 odpowiedz

Komentarz ukryty przez moderatora.

Zgłoś do moderacji

~benek m. 23:26:47 | 2014-08-18
A ten tchórz molczy!!!
http://arturprosty.blogspot.com/2014/08/gdzie-jest-ten-tchorz-obama.html

Oceń 3 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 21:35:14 | 2014-08-18
W Ukrainie nie ma agresji Rosji, jest agresja banderowców na ludność rosyjskojęzyczną. Skoro Kijów ignoruje apele państw europejskich o przerwanie wojny, bo wykonuje polecenia USA, to niech ich finansują Amerykanie.

Dopóki Kijów nie przerwie agresji, nie powinien dostać od Europy ani centa.

Nie ma zgody na czystki etniczne w XXI w.

Oceń 9 13 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~... 21:13:35 | 2014-08-18
"Ukraina broni nie tylko siebie, lecz całej Europy"
...
Że niby Ukraina broni europy???
Widać coś jednak jest w powiedzeniu, że historia powtarza się jako farsa.

Oceń 9 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook