Strajk portugalskich pilotów

(fot. revedavion.com / (CC BY-SA 2.0) / flickr.com)

Dziesiątki lotów odwołano w sobotę w Portugalii, z powodu 24-godzinnego strajku pilotów linii lotniczych TAP, którzy protestują przeciwko pogarszającym się warunkom pracy. Rano anulowano m.in. loty do Warszawy, Kopenhagi czy Mediolanu - podały lokalne media.

 

Według przedstawiciela TAP w sobotę wystartuje 17-18 tys. pasażerów spośród 42 tys. posiadających bilety na ten dzień. Pozostali będą musieli poczekać do niedzieli.

 

W piątek przewoźnik poinformował o odwołaniu co najmniej 36 połączeń z lotniska w Lizbonie. Jednak z powodu anulowania kilkudziesięciu dodatkowych lotów rano w porcie lotniczym w Lizbonie było niespokojnie. Ok. 100 pasażerów, którzy na tablicach nie widzieli informacji o swoich lotach, stało w kolejce do okienka TAP - relacjonują lokalne media.

 

Skutki strajku złagodził fakt, że utrzymany został minimalny poziom usług. Dotyczy on lotów powrotnych do Portugalii oraz dziesiątek połączeń między archipelagiem Azorów i Maderą, a także między ważnymi portugalskimi miastami.

 

Linie TAP, które są w całości własnością państwa portugalskiego, wyczarterowały też samoloty od innych przewoźników. Liczą, że w ten sposób uda im się zrealizować co najmniej 150 z 350 lotów.

 

Organizatorzy wezwali pilotów do strajku pod koniec lipca, choć dyrekcja TAP obiecała im wcześniej, że będzie lepiej płacić za nadgodziny, o których wyrabianie są oni proszeni od początku czerwca. W ten sposób linie chcą radzić sobie z opóźnieniami i anulowaniem lotów, do których dochodziło w ostatnich miesiącach i które powodowały skargi pasażerów. Powodem jest opóźnienie w dostawie sześciu airbusów, które TAP kupił od innych przewoźników.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?