Zestrzelenie boeinga mogło być pomyłką

Działający na wschodzie Ukrainy "rosyjscy najemnicy" planowali strącić samolot rosyjskich linii Aerofłot, co miało posłużyć za pretekst do wkroczenia na Ukrainę wojsk Federacji Rosyjskiej. (fot. EPA/Ralf Hirschberger)

Zestrzelenie nad wschodnią Ukrainą malezyjskiego samolotu pasażerskiego z prawie 300 osobami na pokładzie mogło być pomyłką. Sprawcy chcieli zestrzelić samolot Aerofłotu - oświadczył w czwartek szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wałentyn Naływajczenko.

 

Powiedział, że działający na wschodzie Ukrainy "rosyjscy najemnicy" planowali strącić samolot rosyjskich linii Aerofłot, co miało posłużyć za pretekst do wkroczenia na Ukrainę wojsk Federacji Rosyjskiej.

 

"Wszystko wskazuje na to, że terroryści się pomylili" - powiedział Naływajczenko na konferencji prasowej. Według szefa SBU samolot Aerofłotu, który chciano zestrzelić, leciał z Moskwy do Larnaki.

 

"Organy wywiadowcze Ukrainy ustaliły w trakcie śledztwa w sprawie zamachu na (malezyjskiego) boeinga, że właśnie tego dnia, 17 lipca, w tym samym czasie najemnicy wojskowi i terroryści z Federacji Rosyjskiej planowali akt terrorystyczny przeciwko samolotowi pasażerskiemu Aerofłotu, który leciał z Moskwy do Larnaki" - oświadczył.

 

Jak oznajmił, "ten cyniczny zamach" na maszynę Aerofłotu był planowany w tym samym dniu i w tym samym czasie, gdy przelatywał samolot malezyjskich linii lotniczych "jako pretekst do dalszej inwazji wojskowej Federacji Rosyjskiej" na Ukrainę.

 

17 lipca w katastrofie Boeinga 777 lecącego z Amsterdamu do Kuala Lumpur zginęli wszyscy pasażerowie i cała załoga - łącznie 298 osób, w większości obywatele Holandii. Wszystko wskazuje na to, że samolot został strącony rakietą ziemia-powietrze z rejonów na wschodniej Ukrainie, które znajdują się pod kontrolą prorosyjskich separatystów.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.29

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (8)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 18:09:26 | 2014-08-07
Oni to mają tupet. Zestrzelili malezyjski samolot i tworzą kolejne fantazje mające dowodzić, że zrobili to powstańcy.

Czym mieli powsańcy zestrzelić ten samolot, skoro nie mieli odpowiedniej broni? Tam były wyłączne ukraińskie wyrzutnie Buk a blisko samolotu leciał co najmniej jeden SU-25.

Niech Ukraina odpowie na pytanie:
1. Po co tam były wyrzutnie Buk, skoro powstańcy nie mają samolotów?
2. Dlaczego w bliskiej odległości od malezyjskiego samolotu leciał co najmniej jeden samolot szturmowy SU-25?
3. Dlaczego malezyjski samolot został skierowany w ten rejon, chociaż przedtem latał on o ponad 100 km na południe od strefy walk?

Dopóki Uraina nie odpowiada wiarygodnie na te pytania, dopóty ona jedyna jest sprawcą tej zbrodni, bo jest sprawcą świadomym.

Oceń 10 28 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook