OBWE: 100 ekspertów bada miejsce katastrofy

(fot. PAP/EPA/Jerry Lampe)

Ponad 100 ekspertów międzynarodowych i obserwatorów Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) kontynuuje w poniedziałek poszukiwania szczątków ofiar katastrofy malezyjskiego samolotu pasażerskiego, zestrzelonego w lipcu nad wschodnią Ukrainą.

 

Ekipom poszukiwawczym towarzyszą psy tropiące - podała OBWE na Twitterze.

 

Tego dnia z Charkowa, na północnym wschodzie Ukrainy, odleciał do Holandii kolejny samolot ze szczątkami ofiar tragedii. Wciąż nie wiadomo, co dzieje się z wagonem, którym z miejsca katastrofy miały być wywiezione rzeczy osobiste pasażerów malezyjskiego boeinga.

 

Jeszcze w niedzielę wieczorem szef międzynarodowej misji poszukiwawczej Pieter-Jaap Aalbersberg mówił, że wagon ten pozostaje w rękach prorosyjskich separatystów, którzy kontrolują miejsce tragedii. Są to okolice miasta Torez w obwodzie donieckim.

 

Aalbersberg przekazał wówczas, że OBWE prowadzi negocjacje z separatystami na temat przejazdu wagonu do Charkowa.

 

Do katastrofy Boeinga 777 linii Malaysia Airlines doszło 17 lipca. Maszyna najprawdopodobniej została strącona rakietą ziemia-powietrze. Zginęło 298 osób, wśród nich 193 Holendrów, 43 Malezyjczyków i 28 Australijczyków.

 

Na wschodzie Ukrainy, gdzie spadł malezyjski samolot, siły ukraińskie prowadzą operację zbrojną przeciwko prorosyjskim rebeliantom. Władze w Kijowie ogłosiły, że działania wojenne nie są prowadzone w 20-kilometrowej strefie wokół miejsca katastrofy.

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: mh17, ukraina

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook