Odnaleziono czarne skrzynki Boeinga 777

(fot. PAP/EPA/ROBERT GHEMENT)

Separatyści prorosyjscy na wschodniej Ukrainie oświadczyli, że odnaleźli czarne skrzynki zestrzelonego Boeinga 777 malezyjskich linii lotniczych i przewieźli je do Doniecka. Poinformowano o tym na Twitterze tzw. Noworosji, dążącej do odłączenia się od Ukrainy.

 
"Czarne skrzynki zestrzelonego przez ukrofaszystów Boeinga 777 przywiezione do Doniecka" - głosi wpis.
 
W Doniecku trwają walki między ukraińskimi siłami antyterrorystycznymi a oddziałami separatystów. Miejsce, w którym spadł samolot całkowicie kontrolowane jest przez przeciwników władz w Kijowie.
 
Wcześniej Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała nagrania rozmów rebeliantów, którzy mówili, że należy zrobić wszystko, by czarne skrzynki nie trafiły w ręce osób postronnych, w tym obserwatorów Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).
 
Buntownicy ogłosili w piątek, że przekażą rejestratory zestrzelonego boeinga Międzypaństwowemu Komitetowi Lotniczemu (MAK) w Moskwie.
 
Na pokładzie samolotu malezyjskich linii lotniczych, który rozbił się w czwartek na wschodniej Ukrainie, znajdowało się prawie 300 osób. Wszyscy zginęli. Maszynę najprawdopodobniej zestrzelono pociskiem ziemia-powietrze z zestawu rakietowego Buk. Władze Ukrainy utrzymują, że zestaw należy do armii rosyjskiej i że po katastrofie został on wywieziony do Rosji.
 
Separatyści przekażą czarne skrzynki ekspertom międzynarodowym
 
Władze samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) na wschodniej Ukrainie wyraziły gotowość przekazania ekspertom międzynarodowym czarnych skrzynek zestrzelonego malezyjskiego samolotu z prawie 300 osobami na pokładzie.
 
Takie oświadczenie złożył w niedzielę w Doniecku tzw. premier DRL Aleksandr Borodaj. Wykluczył on jednocześnie możliwości oddania rejestratorów lotu malezyjskiego Boeinga 777 władzom w Kijowie, przeciwko którym walczą kierowani przez niego separatyści.
 
 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?