19 nielegalnych imigrantów zmarło na łodzi

(fot. EPA/CESARE ABBATE)

19 nielegalnych imigrantów zmarło na łodzi, która płynęła z wybrzeży Libii w stronę włoskich wybrzeży. Zwłoki stłoczonych w ładowni ludzi, którzy zatruli się tlenkiem węgla z silnika, znaleźli ratownicy, wezwani na pomoc jednostce.

 
Na drewnianej łodzi długości 25 metrów w ścisku zmieściło się około 400 osób. Rejsu z Afryki nie przeżyło 18 z nich. Jeden z imigrantów zmarł w trakcie transportu łodzią ratunkową na włoską wyspę Lampedusa. Dwie osoby w stanie ciężkim trafiły do szpitala w Palermo na Sycylii.
 
To kolejna tragedia na Morzu Śródziemnym, na którym w ostatnich miesiącach patrolujące je włoskie siły udzieliły pomocy kilkudziesięciu tysiącom imigrantów na dryfujących łodziach, kutrach i małych statkach. Zabierani z nich imigranci cały czas przewożeni są na wybrzeża Italii na pokładzie włoskich okrętów.
 
Wśród prawie 2200 imigrantów, którzy dotarli w sobotę do portu Salerno na południu Włoch jest 195 dzieci. Obok uciekinierów z Erytrei, Somalii, Ghany, Egiptu, Maroka i Syrii są też całe palestyńskie rodziny. Przypuszcza się, że trzech obecnych wśród nich Tunezyjczyków to organizatorzy przerzutu imigrantów z afrykańskich wybrzeży.
 
Włoska agencja Ansa rozpowszechniła wypowiedź aresztowanego wcześniej Tunezyjczyka, trudniącego się wysyłaniem imigrantów do Europy. 27-letni rybak powiedział włoskim śledczym, że za jeden przerzut ludzi dostaje tyle pieniędzy, ile zarabia połowem przez 2 lata.
 
Każdy imigrant płaci około 1500 dolarów za miejsce na łodzi.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?