Separatysci rozmawiali o zestrzeleniu samolotu

W katastrofie, do której doszło w czwartek późnym popołudniem, zginęło wszystkich 295 pasażerów i członków załogi Boeinga 777. (fot. EPA/ALYONA ZYKINA EPA/ALYONA ZYKINA )

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) opublikowała nagranie rozmów telefonicznych prorosyjskich separatystów na wschodzie kraju, z których wynika, że to oni strącili samolot pasażerski malezyjskich linii lotniczych w tym regionie.

 

W katastrofie, do której doszło w czwartek późnym popołudniem, zginęło wszystkich 295 pasażerów i członków załogi Boeinga 777. W napisach początkowych w udostępnionym filmie SBU stwierdza, że samolot został zestrzelony przez bojowników separatystycznego oddziału dowodzonego przez obywatela Rosji Igora Biezlera, znanego pod pseudonimem "Bies". Maszynę trafiono z "rosyjskiego zestawu rakietowego" - czytamy.

 

"O godzinie 16.40 (15.40 czasu polskiego) <Bies> raportował o zestrzelonym samolocie swemu kuratorowi, pułkownikowi Głównego Zarządu Wywiadu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej Wasylowi Nikołajewiczowi Gieraninowi" - głoszą napisy, po których następuje nagranie rozmowy.

 

"Dopiero co zestrzelili samolot. Grupa <Minera>. Spadł za Jenakijewo (miasto w obwodzie donieckim)" - mówi Biezlier. Jego rozmówca dopytuje się, gdzie są piloci samolotu i kiedy dokładnie to nastąpiło.

 

Następnie słychać rozmowę z godziny 16.33, w której występują osoby o pseudonimach "Major" i "Grek". Pierwszy mówi, że samolot zestrzelili kozacy z punktu kontrolnego w miejscowości Czernuchino, na północ od okolic miast Szachtarsk i Torez, gdzie spadła maszyna. "Major" relacjonuje "Grekowi", że wśród szczątków znaleziono pierwszą ofiarę.

 

"To cywil" - mówi. "Jest to na sto procent samolot pasażerski" - dodaje. "Major" oświadcza potem, że znaleziono także dokumenty indonezyjskiego studenta.

 

Kolejna rozmowa toczy się między osobą, która przedstawiona została jako "bojownik" a człowiekiem o nazwisku Kozicyn. "Okazało się, że jest to samolot pasażerski. Spadł w rejonie Hrabowo, jest tam morze trupów kobiet i dzieci. Kozacy teraz to tam oglądają" - mówi "bojownik".

 

"W telewizji mówią, że jest to niby ukraiński An-26, transportowiec, ale mówią, że ma napis <Malezyjskie linie lotnicze>. I co on robił na terytorium Ukrainy?" - kontynuuje.

 

"To oznacza, że przywozili szpiegów. Nie ma co latać teraz, teraz idzie wojna" - odpowiada na to Kozicyn.

 

Malezyjski Boeing 777 zniknął z ekranów radarów około godziny 16 czasu polskiego. Samolot leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur. 50 kilometrów przed wejściem w rosyjską przestrzeń powietrzną zaczął się zniżać. Uderzył w ziemię w okolicach Szachtarska w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (9)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 10:55:35 | 2014-07-18
Nagrania SBU świadczą o tym, że samolot mieli zestrzelić kozacy z posterunku kontrolnego. To jest niemożliwe, bo samolot leciał na wys. 10km, a tak wysoko nie doleci żadna rakieta z naramiennej wyrzutni. To musiał zrobić albo myśliwiec, albo bateria rakiet ziemia-powietrze. Tego ten posterunek na pewno nie miał.

Oceń 1 26 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ST 10:41:25 | 2014-07-18
No proszę, jaki ten Deon dzielny. Nawet udostępnia nagrania potwierdzające teorię sposkową, która separatystów obarcza winą za katastrofę. Czy był równie dzielny w tropieniu przyczyn katastrofy smoleńskiej?

Gdzie byli ci wszyscy dzielni jezuici, którzy tak chętnie kibicowali Majdanowi i innym wydarzeniom na Ukrainie?

Oceń 2 19 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

krakow.pl 08:33:05 | 2014-07-18
Powtórzę:
Do tej tragedii by nie doszło, gdyby dyktator Rosji nie wspierał na wszelkie sposoby separatystów i nie dostarczał najemników i uzbrojenia...
Winna jest nie tyle małpa, ile ten co dał jej brzytwę !

Oceń 15 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?