Putin obciąża Ukrainę odpowiedzialnością

(fot. EPA/ALEXEY NIKOLSKY)

Prezydent Rosji Władimir Putin obciążył Ukrainę odpowiedzialnością za czwartkową katastrofę malezyjskiego samolotu pasażerskiego na jej terytorium twierdząc, że nie doszłoby do tego, gdyby Kijów nie wznowił działań zbrojnych przeciwko separatystom.

 

- Bezwarunkowo państwo, na którego terytorium to się stało, ponosi odpowiedzialność za tę straszną tragedię - zadeklarował Putin w transmitowanej przez telewizję wypowiedzi.

 

- Do tej tragedii nie doszłoby, gdyby na tej ziemi był pokój, gdyby nie wznowiono działań bojowych na południowym wschodzie Ukrainy - zaznaczył rosyjski prezydent.

 

Dodał jednocześnie, że polecił rosyjskim władzom wojskowym, "by udzieliły niezbędnej pomocy w śledztwie dotyczącym tego przestępstwa".

 

W katastrofie, uznanej przez prezydenta Ukrainy Petro Poroszenkę za akt terrorystyczny, zginęło wszystkich 295 pasażerów i członków załogi Boeinga 777 linii Malaysia Airlines. Niewykluczone, że maszyna została zestrzelona.

 

W rejonie, gdzie spadł samolot trwają walki między prorosyjskimi separatystami a ukraińskimi siłami rządowymi.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.5

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (9)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~leszek 16:05:36 | 2014-07-18
Zaprzeczenia Putina przypominają (nie)świętej pamięci agencję TASS. "Nie jest prawdą, że w miejscowości Czernobyl doszło do awarii reaktora. Tylko skończony dureń może uważać, że zginęli ludzie i na miejsce katastrofy udały się służby ratownicze. Trzeba być kompletnym idiotą, aby głosić, że skażona radioaktywnie chmura przemieszcza się w kierunku zachodnim."

Oceń 1 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Kasia Sayn-W. 13:15:30 | 2014-07-18
   Dziwię  się  tej  bezprzykładnej  nagonce  na Rosję,  jeszcze  nic  nie  wiadomo,  a już  wiadomo.    Gauleiter  Poroszenko  i  władze  z Kijowa  prą  do  rozpętania  wojny  światowej, to  nie  ulega  wątpliwości, na  czyim  pasku  chodzą - to  się  można  domyślić.     Owszem, Rosja  może i ma  na sumieniu  to i owo,  ale  takie zrzucanie  winy  od  razu  na jedną  ze stron  jest  albo  głupotą, albo  zamierzonym celowym działaniem propagandowym.   

Oceń 10 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~leszek 11:06:08 | 2014-07-18
W sprawie zestrzelenia koreańskiego samolotu pasażerskiego w 1983 roku ZSRR do samego końca się upierał, że samolot realizował szpiegowską misję albo sam się zestrzelił, i w ogóle, że to wszystko to podstępna robota CIA i FBI. Dopiero po upadku ZSRR było możliwe przyznanie się do prawdy.
Prezydent Putin wyraźnie odwołuje się do sprawdzonych wzorców swoich poprzedników, czyli zaprzeczanie oczywistościom tak długo, jak jest to możliwe. 

Oceń 7 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Polak 09:49:12 | 2014-07-18
- Bezwarunkowo państwo, na którego terytorium to się stało, ponosi odpowiedzialność za tę straszną tragedię - zadeklarował Putin

Rosjanie, według słów waszego dyktatora, odpowiadacie za śmierć Kaczyńskiego i reszty naszych ludzi.

Oceń 6 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~xymen 09:47:16 | 2014-07-18
Ruscy mordercy nie pierwszy raz zestrzelili cywilny samolot. To samo zdarzyło się w 1983.

Oceń 5 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

krakow.pl 08:29:36 | 2014-07-18
Do tej tragedii by nie doszło, gdyby dyktator Rosji nie wspierał na wszelkie sposoby separatystów i nie dostarczał najemników i uzbrojenia...
Winna jest nie tyle małpa, ile ten co dał jej brzytwę !

Oceń 11 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Tadeusz 08:15:03 | 2014-07-18
Stary KGB-owiec obraca kota ogonem, ale tym razem sie nie uda. Te rakiety pewnie terroryści kupili w supermarkecie? Gdyby ich w nie nie wyposażył, też by nic sie nie stało. Gdyby "zielone ludziki" pozostały za Uralem, byłby pokój na Ukrainie.

Oceń 9 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?