ONZ ewakuuje swój personel z Libii

(fot. EPA/STR)

Misja ONZ w Libii oświadczyła w poniedziałek, że wycofuje "czasowo" z tego kraju swój personel ze względu na pogorszenie się sytuacji w sferze bezpieczeństwa. Poinformowano o tym w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej misji.

 

Do wycofania z Libii misji ONZ dochodzi po zmniejszeniu jej liczebności w zeszłym tygodniu. Na decyzję o całkowitym wycofaniu personelu wpłynęły niedzielne walki i zamknięcie co najmniej do środy międzynarodowego portu lotniczego w Trypolisie.

 

W wyniku zaciętych starć między uzbrojonymi grupami, do których doszło w niedzielę w pobliżu lotniska w stolicy Libii, zginęło co najmniej dziewięć osób, a ponad 20 odniosło obrażenia.

 

Od obalenia w październiku 2011 roku reżimu Muammara Kadafiego lotnisko w Trypolisie jest kontrolowane przez dawnych rebeliantów z Zintan - miasta oddalonego 170 km na południowy zachód od libijskiej stolicy. Zintan jest ważnym regionalnym ośrodkiem administracyjnym i handlowym.

 

Do tej pory tymczasowym władzom Libii nie udało się rozbroić antyrządowych ugrupowań paramilitarnych, które wciąż kontrolują w kraju wiele miejsc o strategicznym znaczeniu.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: onz, libia

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~... 18:23:41 | 2014-07-14
Zaraz, zaraz, czy to właśnie nie ci "rebelianci" dopiero co byli gorliwie popierani przez Zachód?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?