Ukraina: Majdan działa na rzecz Rosjan?

(fot. EPA/ROMAN PILIPEY)

Szef MSW Ukrainy Arsen Awakow ocenił w poniedziałek, że ludzie, którzy znajdują się dziś w miasteczku namiotowym na Majdanie Niepodległości w Kijowie działają na rzecz rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB).

 

- Zamiast marnować czas w centrum stolicy powinni wziąć w ręce broń i iść na front, by tam walczyć o Ukrainę - oświadczył.

 

Awakow zapowiedział, że milicja będzie zwalczać tych, którzy pod przykrywką Majdanu dopuszczają się łamania prawa. - MSW ma plan rozwiązania tego problemu. Wszystko odbędzie się bardzo ładnie, lecz jeśli zajdzie potrzeba - zostaną zastosowane zdecydowane argumenty - podkreślił.

 

- To, co dziś odbywa się na Majdanie jest dyskredytacją jego działalności. Jest to rozmienianie Ukrainy na drobne. Ci niesympatyczni ludzie o niezrozumiałych intencjach na głównym placu naszego kraju są projektem rosyjskiej FSB i marginalnych partii, które tkwią w przeszłości - powiedział minister.

 

Demonstrujący na Majdanie zajęli plac w listopadzie 2013 roku, protestując przeciwko polityce ówczesnego prezydenta Wiktora Janukowycza. Po zmianie władzy na Ukrainie i wyborach prezydenckich w maju zapowiedzieli, że utrzymają obóz w centrum Kijowa, by mieć wpływ na nowych rządzących.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~... 16:57:11 | 2014-07-14
Gdy Majdan dokonywał przewrotu pozwalającego osadzić posłusznego Zachodowi Poroszenkę to był wychwalany pod niebiosa.
Teraz, gdy okazuje się że ci ludzie na serio traktowali swoje postulaty, to już jest zły i sterowany z Moskwy.
Tak głupiej propagandy jak obecnie, z dnia na dzień potrafiącej się zmienić o 180 stopni, to nie było nawet za komuny. Czy ludzie już w naszej "demokracji" tak zdurnieli iż uznano, że łykną każdą bzdurę?

Oceń 10 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazg 12:14:36 | 2014-07-14
Czy wy w Deonie nie macie wstydu, żeby powtarzać bełkot kijowskiej propagandy?

Niedługo wyjdzie na to, że to Putin obalił Janukowycza rękami nazistów od Tiahnyboka i Jarosza, a potem zaatakował wschodnie regiony Ukrainy, którym się ten przewrót nie spodobał.

Myśleć, redaktorzy Deona, myśleć!!! Myślenie naprawdę nie boli.

Oceń 11 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?