Obama wezwał Putina, by poparł plan pokojowy

(fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS)

Prezydent USA Barack Obama wezwał w poniedziałek prezydenta Rosji Władimira Putina do poparcia planu pokojowego na Ukrainie. Ostrzegł go w rozmowie telefonicznej przed "kosztami", jakie poniesie Rosja, jeśli nie będzie działać na rzecz uregulowania kryzysu.

 
Obama "rozmawiał z prezydentem Putinem i ponownie wezwał go, by opowiedział się za pokojem zamiast zezwalać na dostarczanie broni i sprzętu przez granicę i na dalsze wspieranie bojówkarzy i separatystów, którzy dalej destabilizują sytuację na Ukrainie" - powiedział rzecznik Białego Domu Josh Earnest.
 
Jak przekazał rzecznik, Obama powiedział Putinowi, że "Rosja poniesie dalsze koszty", jeśli nie będzie z jej strony "konkretnych działań na rzecz złagodzenia sytuacji".
 
Jak przekazały służby prasowe Kremla, Putin ze swej strony podkreślił, że priorytetem musi być wstrzymanie na wschodniej Ukrainie działań militarnych i rozpoczęcie bezpośrednich rozmów stron konfliktu.
 
Prorosyjscy separatyści we wschodnich obwodach Ukrainy ogłosili w poniedziałek, że zgadzają się na zawieszenie broni w walkach z siłami rządowymi do 27 czerwca.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?