Boko Haram porwało kolejne dziewczynki

(fot. PAP/EPA/STR)

Uzbrojeni napastnicy, najprawdopodobniej z nigeryjskiego ugrupowania Boko Haram, porwali w północno-wschodniej Nigerii osiem dziewczynek w wieku od 12 do 15 lat - podała we wtorek policja. Boko Haram przetrzymuje ponad 200 uczennic uprowadzonych w kwietniu.

 

Dziewczynki zostały porwane w nocy z poniedziałku na wtorek w miejscowości Warabe, która jest jednym z bastionów Boko Haram.

 

Napastników "było wielu, wszyscy mieli broń. Przyjechali dwoma samochodami pomalowanymi w wojskowe barwy ochronne i zaczęli strzelać w naszej wiosce" - powiedział agencji Reutera Lazarus Musa, mieszkaniec Warabe.

 

Według policji dziewczynki wywieziono z wioski w ciężarówkach, razem z porwanym bydłem i skradzioną żywnością.

 

W poniedziałek przywódca Boko Haram Abubakar Shekau oświadczył, że "sprzeda na targu" ponad 200 uczennic porwanych przez jego bojowników w zeszłym miesiącu. W nagraniu wideo Shekau powiedział: "To ja porwałem wasze dziewczęta i, na Allacha, sprzedam je na targu".

 

Według informacji policji 14 kwietnia islamiści z Boko Haram uprowadzili ponad 300 dziewcząt z liceum w mieście Chibok w stanie Borno w północno-wschodniej Nigerii. 53 uczennicom udało się uciec, w rękach porywaczy pozostaje 276 dziewcząt.

 

Islamiści z Boko Haram dążą do ustanowienia w północnych regionach Nigerii muzułmańskiego państwa wyznaniowego, w którym obowiązywałoby prawo szariatu. Już wcześniej porywali dziewczęta i młode kobiety ze szkół i wsi. Ekstremiści wykorzystują kobiety do noszenia bagaży czy gotowania. Wiele staje się niewolnicami seksualnymi.

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: nigeria

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?