To Rosjanie koordynowali wydarzenia w Odessie

(fot. EPA/UKRAINIAN DEFENCE MINISTRY PRESS)

Piątkowe zamieszki w Odessie na południu Ukrainy, w których uczestniczyły "nielegalne ugrupowania zbrojne" z Naddniestrza, koordynowane były przez grupy dywersyjne z Federacji Rosyjskiej - oświadczyła w sobotę Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).

 

W ocenie SBU starcia między prorosyjskimi separatystami a zwolennikami jedności Ukrainy zostały sfinansowane przez byłych członków rządu obalonego w lutym prezydenta Wiktora Janukowycza, b. wicepremiera Serhija Arbuzowa i b. ministra dochodów Ołeksandra Kłymenkę.

 

 46 osób zmarło po zamieszkach w Odessie na południu Ukrainy, gdzie w piątek doszło do brutalnych starć między zwolennikami jedności tego kraju a prorosyjskimi separatystami - poinformował w sobotę prokurator obwodu odeskiego Ihor Borszulak.

 

Wśród 46 ofiar śmiertelnych 31 osób zginęło w pożarze w siedzibie związków zawodowych.

 

W ramach śledztwa prokuratury zatrzymano dotychczas 144 uczestników zamieszek. Według władz miejskich Odessy po starciach o pomoc medyczną poprosiło 214 osób. 88 z nich hospitalizowano.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.4

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 16:19:26 | 2014-05-03
Ja takie teksty czytałem w PRL, wszystkie gazety były tego rodzaju rewelacji pełne. Jak widać, ukraińska bezpieka nadal stosuje propagandę Goebbelsa i jego ucznia - Urbana.

To zimno do Polski sprowadził oczywiście Putin, żeby nam zepsuć święto 3 maja.

Oceń 2 9 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

krakow.pl 13:46:43 | 2014-05-03
Zawsze lepsza profilaktyka niż zaawansowana choroba. Władze Ukrainy za długo zwlekały z reakcją na dywersyjne działania obcych służb i liczniejszej niż w innych krajach rosyjskiej 5-tej kolumny, która zdążyła się umocnić, zająć przyczółki i nasilić dezinformacyjną propagandę dla pożytecznych idiotów.
Teraz powstaje szansa, żeby wyłapać trochę agentów i wreszcie czarno na białym pokazać światu kto stoi za rzekomo "spontanicznymi" działaniami separatystów...

Oceń 6 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?