Separatyści zajęli budynki władz w Gorłówce

(fot. PAP/EPA/ZURAB KURTSIKIDZE)

Prorosyjscy separatyści przejęli w środę kontrolę nad budynkami władz miejskich i komendy milicji w liczącym ponad 250 tys. mieszkańców mieście Gorłówka w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy - poinformował przedstawiciel milicji w Doniecku.

 

Źródło to dodało, że w zajętej przez separatystów komendzie milicji nie było broni. Wcześniej o zajęciu budynków informowały lokalne media.

 

Miejscowy serwis internetowy 06242.com.ua napisał, że uzbrojeni ludzie wtargnęli do siedziby władz miejskich ok. godz. 5 rano (godz. 4 w Polsce). Obecnie kontrolują wszystkie wejścia do budynku.

 

W godzinach porannych, gdy do rady miasta zaczęli przychodzić pracownicy, separatyści odsyłali ich do domów, jednak następnie pozwolili im na zajęcie stanowisk pracy. "My pracujemy, a te +zielone ludziki+ po prostu chodzą wkoło z bronią w ręku. Na razie żadnych konfliktów nie było" - powiedzieli cytowani przez portal pracownicy.

Poinformowali, że budynek kontrolowany jest przez 20 uzbrojonych zamaskowanych mężczyzn.

 

Prorosyjscy separatyści na wschodniej Ukrainie szykują się do referendum niepodległościowego, które chcą przeprowadzić 11 maja. Władze Ukrainy rozpatrują tymczasem możliwość referendum w sprawie decentralizacji władzy w państwie, które mogłoby się odbyć razem z wyborami prezydenckimi.

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: ukraina

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?