USA i sojusznicy o reakcji na działania Rosji

(fot. EPA/KIM HEE-CHUL)

Prezydent USA Barack Obama i czwórka czołowych europejskich sojuszników uznali w piątek, że Rosja nie stosuje się do założeń porozumienia ws. Ukrainy, i uzgodnili koordynację odpowiedzi, która ma obciążyć Rosję kosztami jej działań - powiadomił Biały Dom.

 

"Prezydent zaznaczył, że Stany Zjednoczone są przygotowane do nałożenia konkretnych sankcji w reakcji na najnowsze działania Rosji wobec Ukrainy" - poinformował Biały Dom w oświadczeniu po konferencji telefonicznej Obamy z prezydentem Francji Francois Hollande'em, z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i premierami: W. Brytanii Davidem Cameronem i Włoch Matteo Renzim.

 

Liderzy uzgodnili, że będą ściśle współpracować, w tym przez G7 i Unię Europejską, w celu "koordynowania dodatkowych posunięć, by obciążyć Rosję kosztami" jej działań.

 

Przywódcy, jak informuje Biały Dom, podkreślili, że Rosja wciąż może wybrać pokojowe rozwiązanie kryzysu, w tym przez wdrożenie porozumienia z Genewy.

 

"Rosja stoi w obliczu rozszerzenia sankcji, ponieważ Kreml odmawia wsparcia procesu złagodzenia napięcia na Ukrainie" - powiedział rzecznik premiera Camerona po konferencji telefonicznej. "Sankcje te miałyby zostać wprowadzone w porozumieniu z innymi przywódcami G7 i unijnymi partnerami" - poinformował rzecznik brytyjskiego premiera.

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: usa, europa, rosja, sankcje

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook