NATO wyśle żołnierzy do Europy Wschodniej?

(fot. EPA/OLEG SHISHKOV)

Dowódca sił NATO w Europie gen. Philip Breedlove, który planuje kontrposunięcia wobec rosyjskich zagrożeń militarnych dla Ukrainy, twierdzi, że może dojść do wysłania amerykańskich żołnierzy do państw Sojuszu w Europie Wschodniej, które czują się zagrożone.

 

Generał Breedlove powiedział w środę agencji Associated Press, że nie wyklucza zaangażowania żadnego państwa, w tym i USA.

 

Do wtorku generał Breedlove ma zaproponować działania, które zapewnią członków Sojuszu z najbliższego sąsiedztwa Rosji, że są chronieni przez pozostałe kraje.

 

Breedlove powiedział agencji AP, że chodzi o, jak się wyraził, "zestaw posunięć lądowych, morskich i powietrznych, które będą zapewnieniem dla naszych wysuniętych najbardziej na wschód sojuszników".

 

Agencja Reuters poinformowała we wtorek, powołując się na wojskowego z Sojuszu Północnoatlantyckiego, że NATO od maja zwiększy do 12 liczbę samolotów patrolujących niebo nad państwami bałtyckimi w celu wzmocnienia obrony Europy Wschodniej z powodu napięć z Rosją w związku z Ukrainą.

 

Według agencji to część planu mającego na celu wzmocnienie sił powietrznych, lądowych i morskich w należących do Sojuszu krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Amerykański generał Philip Breedlove pracuje nad planem od 15 kwietnia.

Wspomóż Nas
Tagi: nato, ukraina, rosja

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.75

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?