Biały Dom nie poruszy tematu zwrotu Krymu

(fot. EPA/ROMAN PILIPEY)

Administracja USA na razie nie planuje nowych sankcji wobec Rosji i nie będzie twardo poruszać tematu zwrotu Krymu - informuje w piątek dziennik "Kommiersant", powołując się na źródła zbliżone do Białego Domu.

 

Rosyjska gazeta podaje, iż "źródło zbliżone do administracji USA przyznało, że przyłączenie Krymu do Rosji jest faktem dokonanym i że jest wątpliwe, by Moskwa się wycofała, dlatego teraz chodzi przede wszystkim o zapobieżenie dalszej eskalacji kryzysu".

 

"W najbliższym czasie Kongres może opowiedzieć się za kolejnymi sankcjami w stosunku do pojedynczych rosyjskich urzędników, jednak Biały Dom uważa takie posunięcia za pozbawione perspektyw" - cytuje "Kommiersant" swojego rozmówcę.

 

"Takie listy można rozszerzać w nieskończoność, jednak jest jasne, że Moskwę tak naprawdę niepokoi tylko jedno - twarda presja gospodarcza" - dodał informator dziennika.

 

"Kommiersant" zauważa, że "tezę tę pośrednio potwierdził sam prezydent USA Barack Obama, który występując w Brukseli, dał jasno do zrozumienia, że jego administracja nie zamierza wstępować w otwartą konfrontację z Moskwą".

 

"W czasie niedawnych negocjacji w Brukseli prezydent USA zapewnił przedstawicieli NATO i Unii Europejskiej, że Biały Dom gotów jest dać +dodatkowe gwarancje bezpieczeństwa+ krajom Europy Wschodniej" - przekazuje gazeta.

 

"Kommiersant" informuje, że "ostateczny plan działania nie jest jeszcze zatwierdzony, jednak - jak wynika z wypowiedzi zastępcy doradcy prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Bena Rhodesa - chodzi o <rozszerzenie stałej obecności wojskowej> w Polsce, Estonii, na Łotwie i Litwie".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook