Rosja: ćwiczenia wojsk rakietowych na Syberii

(fot. EPA/ANASTASIA VLASOVA)

Na Syberii rozpoczęły się we wtorek ćwiczenia rosyjskich strategicznych wojsk rakietowych - podała agencja Interfax. Rzecznik tych wojsk poinformował, że w manewrach, które potrwają do soboty, bierze udział 10 tys. żołnierzy.

 

Ćwiczenia są prowadzone w obwodach omskim i orenburskim.

 

Wcześniej w marcu Rosja prowadziła ćwiczenia wojskowe z udziałem 8500 żołnierzy w pobliżu granic z Ukrainą, gdzie - jak pisze Reuters - w następstwie demonstracji i ulicznych zamieszek od władzy został odsunięty w lutym prorosyjski prezydent Wiktor Janukowycz.

 

Kryzys na Ukrainie, pisze Reuters, wywołał najpoważniejszą konfrontację między Rosją a Zachodem od zakończenia zimnej wojny. Moskwa nie uznała nowych władz w Kijowie, a USA i kraje UE udzieliły im poparcia.

 

Dowódca wojsk NATO w Europie, amerykański generał Philip Breedlove powiedział w niedzielę, że Rosja zgromadziła na wschodniej granicy Ukrainy pokaźne siły zbrojne. Generał zasugerował, że po zajęciu Krymu Rosja może spróbować dokonać aneksji Republiki Naddniestrzańskiej. W nieuznawanej przez żadne państwo separatystycznej Republice Naddniestrzańskiej, która w 1990 roku oddzieliła się od Mołdawii, stacjonuje 1500 żołnierzy rosyjskich.

 

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: rosja

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?