Czy dojdzie do spotkania Ławrow - Sikorski?

Gość specjalny Rady Krajowej PO, lider ukraińskiej partii Udar, Witalij Kliczko i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski (fot. PAP/Leszek Szymański)

Trwają prace nad przygotowaniem spotkania szefa MSZ Radosława Sikorskiego i szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa podczas szczytu w Hadze - poinformował PAP w poniedziałek rzecznik polskiego MSZ Marcin Wojciechowski.

 

"Będzie to jedno z szeregu spotkań dwustronnych szefa polskiej dyplomacji planowanych w trakcie szczytu w Hadze" - dodał Wojciechowski.

 

Wcześniej w poniedziałek agencja Interfax, powołując się na źródło w rosyjskim MSZ podała, że w Hadze może dojść do spotkania obu ministrów. W Hadze będą oni uczestniczyć w rozpoczynającym się w poniedziałek dwudniowym szczycie na temat bezpieczeństwa nuklearnego. Wezmą w nim udział przedstawiciele 53 państw.

 

Według rozmówcy rosyjskiej agencji tematem prawdopodobnego spotkania Ławrowa z Sikorskim będzie sytuacja na Ukrainie. Interfax podał, że o sytuacji na Ukrainie szef dyplomacji Rosji będzie też rozmawiać przy okazji szczytu w Hadze z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym.

 

Rosyjska agencja przekazała, że Ławrow również weźmie tam udział w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych krajów BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA).

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?