"Nie wysyłaliśmy oddziałów na lotnisko"

(fot. EPA/Artur Shvarts)

Służby prasowe rosyjskiej Floty Czarnomorskiej stacjonującej w Sewastopolu na Krymie oświadczyły w piątek, że rosyjscy żołnierze nie biorą udziału w blokadzie lotniska wojskowego Belbek pod Sewastopolem.

 

"Żadne jednostki Floty Czarnomorskiej nie wyruszały w rejon Belbeku, a tym bardziej nie brały żadnego udziału w jego blokowaniu" - oświadczył przedstawiciel rosyjskiej floty.

 

Jak dodał, ze względu na "niestabilną sytuację" wokół miejsc dyslokacji jednostek floty i obiektów, gdzie mieszkają rosyjscy żołnierze, wzmocniono ochronę tych miejsc. Zadanie to pełnią jednostki antyterrorystyczne wchodzące w skład Floty Czarnomorskiej.

 

Wcześniej w piątek agencja Interfax-Ukraina podała, że Belbek zajęli rosyjscy wojskowi. Szef MSW Arsen Awakow oznajmił, że wewnątrz lotniska znajdują się ukraińscy żołnierze, a na zewnątrz - wojskowi w mundurach bez dystynkcji, którzy jednak "nie kryją swojej przynależności". Lotnisko nie pracuje.

 

Media rosyjskie utrzymują, że lotnisko Belbek jest jednym z obiektów Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej. Od 1993 roku lądują tam samoloty cywilne. Od 2002 roku Belbek ma licencję portu międzynarodowego.

 

Jak podano wcześniej, w nocy z czwartku na piątek grupa uzbrojonych ludzi w wojskowych mundurach bez dystynkcji opanowała również lotnisko w Symferopolu.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~JANEK 18:58:15 | 2014-02-28
Już to przerabialiśmy w 1968 r w Czechosłowacji.Tam też ,,jakiś"samolot pasażerski miał awarię i musiał przymusowo lądować na lotnisku cywilnym.Po chwili zamiast pasażerów wysiadło z niego kilka kompani GRU którzy blyskawicznie opanowały lotnisko i przygotowały pasy do lądowania dla ,,wyzwolicieli"z bratnich krajów demoludów.
Sami widzicie jak historia lubi się powtarzać.Gdyby prezydentem USA był Reagan a premierem Wieliej Brytanii Thacher,to już dawno tam jest 6-ta flota USA i lotniskowce Królestwa GB.A tak chyba mamy powtórkę z 1938 r.Aneksja Czechosłowacji,Austrii.Putin jest gorszy od Adolfa.OBYM NIE MIAŁ RACJI

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~M-power 18:14:03 | 2014-02-28
Aaaa...ci żołnierze na Krymie to tacy przebierańcy?Zastanawiam się jak długo Rosja na oczach świata będzie rżneła przysłowiowego GŁUPA wmawiając że to nie my.Nikt tej kłamliwej obłudy na świecie nie kupuje z wyjątkiem Rosji !!!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MR 12:26:46 | 2014-02-28
200 lat temu Czaadajew powiedział "żeby scharakteryzować sytuację w Rosdji wystarczy powiedzieć - Kradną! Dodajmy, że od 300 lat kłamią!

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?