Wicepremier Rogozin odłożył wizytę w Kijowie

(fot. IAEA Imagebank / Foter / CC BY-NC-ND)

Wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin poinformował, że odłożył zaplanowaną na czwartek wizytę w Kijowie ze względu na sytuację na Ukrainie - podała agencja Interfax. Rogozin dodał, że zostało to uzgodnione z władzami ukraińskimi.

 
"O godzinie 15 (godz. 12 czasu polskiego) planowaliśmy dziś (w czwartek) lecieć do Kijowa, żeby przeprowadzić posiedzenie grupy przemysłowej wysokiego szczebla, ale z uwagi na sytuację w stolicy Ukrainy i po uzgodnieniu ze stroną ukraińską zdecydowaliśmy się odłożyć o kilka dni ten wyjazd" - powiedział Rogozin na posiedzeniu rosyjskiego rządu. 
 
O planowanej wizycie Rogozina w Kijowie informował w środę wieczorem Interfax, powołując się na wiceministra spraw zagranicznych Rosji Grigorija Karasina, który tego dnia przebywał w stolicy Ukrainy. Karasin nie ujawnił celu wizyty Rogozina. Natomiast informując o swoich rozmowach w Kijowie przekazał, że dotyczyły one planowanych dwustronnych kontaktów politycznych i sytuacji wewnętrznej na Ukrainie.
 
Rogozin, w przeszłości ambasador Rosji przy NATO, w gabinecie premiera Dmitrija Miedwiediewa odpowiada za przemysł zbrojeniowy i kosmiczny. Znany jest z nacjonalistycznych poglądów. Na początku tego miesiąca założona przez niego partia Rodina (Ojczyzna) uczestniczyła w tworzeniu na południu Ukrainy, w tym na Krymie, struktur Słowiańskiego Frontu Antyfaszystowskiego.
 
Organizacja ta zaapelowała do prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza o uspokojenie sytuacji w kraju, a do prezydenta Rosji Władimira Putina o podjęcie działań dyplomatycznych w obronie interesów i praw Rosjan mieszkających na Ukrainie "w związku z szerzącą się tam rusofobią i neonazizmem".
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?