Lwów: Zajęto siedzibę władz obwodowych

(fot. EPA/ALEXEY FURMAN)

Kilkuset młodych ludzi wdarło się we wtorek wieczorem we Lwowie do siedziby władz obwodu lwowskiego - pisze agencja Interfax-Ukraina. Podaje, że budynku nikt nie pilnował.

 
Korespondent agencji przekazuje, że przez pewien czas demonstranci stali w hallu, skandując: "Chwała Ukrainie", "Chwała bohaterom" i "Rewolucja, rewolucja", a później rozeszli się po budynku.
 
Uczestnicy antyrządowego protestu wyważyli drzwi budynku i wybili kilka okien, lecz, jak pisze agencja, ludzie ich powstrzymali, prosząc, by nie wybijali szyb.
 
W pobliżu budynku nie było strażników, choć na godzinę przed zajściem przed budynkiem i w środku było ich nie mniej niż pięciu - pisze Interfax-Ukraina.
 
Wcześniej szef zarządu MSW obwodu lwowskiego Ołeksandr Rudiak powiedział na konferencji prasowej, że milicja w obwodzie pracuje w sposób wytężony; przyznał, że brakuje ludzi wojsk wewnętrznych do patroli.(PAP)
 
Szturm na siedzibę milicji obwodu lwowskiego, zabrano tarcze
 
Uczestnicy szturmu na siedzibę głównego zarządu MSW obwodu lwowskiego wyważyli jedne z  bocznych drzwi budynku i zaczęli z niego wynosić dziesiątki tarcz milicyjnych, a także inny sprzęt - pisze we wtorek wieczorem ze Lwowa agencja Interfax-Ukraina.
 
W pomieszczeniu, wg jej korespondenta, znalazło się kilkudziesięciu ludzi. Z budynku unosi się dym.
 
Część uczestników szturmu sforsowała za pomocą zaimprowizowanych taranów główne wejście do budynku. Weszli do niego, w czym - jak pisze Interfax-Ukraina - nikt im nie przeszkodził. Następnie jednak zostali zatrzymani przez milicjantów. Doszło do przepychanek. Milicjantów obrzucano kamieniami, rozpylono gaz łzawiący.
 
Agencja Interfax-Ukraina pisze, że sytuacja pozostaje napięta, a uczestnicy protestu i milicjanci zaprzestali rękoczynów, obrzucają się wyzwiskami.
 
 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook