Bomby w tubkach od past do zębów?

(fot. Ani-Bee / flickr.com)

Amerykański resort bezpieczeństwa narodowego ostrzegł w czwartek linie lotnicze latające do Rosji, że terroryści mogą przemycić materiały wybuchowe na pokład samolotów w tubkach od past do zębów.

 

Ostrzeżenie trafiło do przewoźników oferujących bezpośrednie loty na terytorium Federacji Rosyjskiej, w tym tych, którzy latają z USA - powiedział przywoływany przez Associated Press anonimowy urzędnik ministerstwa.

 

Tłumaczył też, że tak ukryte ładunki mogą zostać złożone w trakcie lotu lub po przylocie na olimpiadę.

 

Departament bezpieczeństwa narodowego tłumaczył jednak, że "nie ma informacji o konkretnym zagrożeniu dla kraju w tym momencie". W oświadczeniu zaznaczył, że "regularnie dzieli się informacjami z partnerami krajowymi i zagranicznymi, w tym tymi, którzy mają związki z wydarzeniami międzynarodowymi, takimi jak igrzyska olimpijskie w Soczi".

 

W Stanach Zjednoczonych bezpośrednie loty do Rosji oferują tylko amerykańska Delta oraz rosyjskie Aerofłot i Transaero. Przeloty czarterowe do Rosji, w tym do Soczi, oferują linie United Airlines, będące oficjalnym przewoźnikiem amerykańskiej reprezentacji na olimpiadzie zimowej.

 

22. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi rozpoczną się w piątek.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?