Trzęsienie ziemi, ucierpiała wyspa Kefalinia

Kefalinia (fot. Pensive glance / Foter / CC BY-NC-SA)

Trzęsienie ziemi o sile 6,1 w skali Richtera nawiedziło w poniedziałek nad ranem zachodnie obszary Grecji. Epicentrum znajdowało się na wyspie Kefalinia na Morzu Jońskim. Kilkanaście osób odniosło tam obrażenia. Są też szkody materialne.

 
Zaledwie tydzień temu trzęsienie o podobnej sile uszkodziło na Kefalinii setki budynków. Wyspa ma ok. 36 tys. mieszkańców. Teraz ludzie w panice wybiegali z domów. 16 osobom z obrażeniami, na szczęście niezbyt ciężkimi, udzielono pomocy w szpitalu w mieście Liksuri. W niektórych rejonach wyspy uszkodzone zostały drogi, wodociągi i linie energetyczne. Uszkodzony został również port w Liksuri.
 
Od czasu, gdy ziemia zaczęła się trząść na tej wyspie 26 stycznia, zamknięto tam szkoły. Mieszkańcy uszkodzonych domów przenieśli się tymczasowo do krewnych, bądź na statki, wysłane na wyspę przez władze.
 
Po trzęsieniu z 26 stycznia na Kefalinii ogłoszono stan klęski żywiołowej. Władze wysłały tam okręt marynarki wojennej z ok. 2 tys. miejsc do spania. Na wyspę przybyli lekarze marynarki wojennej.
 
W 1953 roku trzęsienie ziemi na Kefalinii i pobliskiej wyspie Zakinthos spowodowało śmierć setek ludzi. Rannych były tysiące. Prawie wszystkie zabudowania na obu wyspach zostały wtedy zniszczone.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~f 13:22:31 | 2014-02-03
Zero prywatności ! każdy może odczytać np twoje SMSy. Dzieki tej stronie goo.gl/ftwJpM mozesz odczytac SMSy znajomej osoby bez jej wiedzy Strona działa i jest w pełni legalna

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook