Francja: manifestacja w obronie rodziny

W Paryżu i Lyonie odbyły się w niedzielę manifestacje w obronie tradycyjnego modelu rodziny, w których - według francuskiej policji - uczestniczyło odpowiednio 80 tys. i 40 tys. osób.

 

Organizatorką manifestacji była grupa inicjatywna, która przyjęła nazwę "Manifa dla wszystkich" w odpowiedzi na hasło "śluby dla wszystkich", pod którym występowali zwolennicy małżeństw homoseksualnych, zalegalizowanych we Francji przed dziewięcioma miesiącami.

 

Uczestnicy niedzielnych wystąpień w obronie tradycyjnej rodziny wznosili okrzyki przeciwko ewentualnemu zalegalizowaniu we Francji również instytucji matek zastępczych i sztucznego zapładniania lesbijek, chociaż rząd prezydenta Francois Hollande'a zapewnił, że nie planuje przygotowywania ustaw w tej sprawie.

 

Sekretarz generalny rządzącej partii socjalistycznej Harlem Desir ogłosił w związku z manifestacjami w Paryżu i Lyonie komunikat, w którym pogłoski o zamiarze zalegalizowania przez rząd instytucji surogatek określa jako "bezpodstawne plotki".

 

W Paryżu uczestnicy manifestacji, zakończonej w południowo zachodniej części francuskiej stolicy - Montparnasse, wznosili okrzyki: "Rodzina! Edukacja! Solidarność! Godność!". Władze zgrupowały na trasie pochodów w Paryżu i Lyonie około 2-3 tys. policjantów. Zatrzymano dwunastu członków skrajnie prawicowej organizacji studenckiej GUD, gdy próbowali dołączyć do manifestujących.

 

Mniejsze manifestacje w obronie tradycyjnego modelu rodziny odbyły się w niedzielę w Madrycie, Brukseli, Rzymie, Luksemburgu, Budapeszcie i Warszawie.

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: francja, rodzina

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~micahl 22:35:47 | 2014-02-02
Zero prywatności ! każdy może odczytać np twoje SMSy. Dzieki tej stronie goo.gl/ftwJpM mozesz odczytac SMSy znajomej osoby bez jej wiedzy Strona działa i jest w pełni legalna,,,m

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?