Terroryści ostrzegają przed atakami w Soczi

(fot. sochi2014.com)

Już sześć narodowych komitetów olimpijskich potwierdziło otrzymanie od terrorystów listów z ostrzeżeniami przed atakami podczas igrzysk w Soczi, które rozpoczną się 7 i potrwają do 23 lutego. Według PKOl, do Polski takie pogróżki nie dotarły.

 

- Polski Komitet Olimpijski nie jest w posiadaniu żadnej tego typu wiadomości - powiedział PAP jego sekretarz generalny Adam Krzesiński.

 

Jako pierwszy otrzymanie listu potwierdził prezes Węgierskiego Komitetu Olimpijskiego Zsolt Borkai informując jednocześnie, że identyczną wiadomość otrzymały także inne kraje. Borkai zapoznał z treścią korespondencji Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

 

List zawierający pogróżki dotarł także do Słoweńskiego oraz Austriackiego Komitetu Olimpijskiego. - Pismo w języku rosyjskim zostało przetłumaczone i przekazane policji - poinformował rzecznik prasowy SKO Brane Dmitrovic.

 

Austriacy już zapowiedzieli wzmocnienie środków bezpieczeństwa przed Domem Austriackim w Soczi. Na razie ze spokojem do wszystkiego podchodzą Szwajcarzy. - Takie wiadomości przed igrzyskami są normalne - podkreślono.

 

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zapewnił, że każda taka wiadomość jest analizowana. Chodzi o tego samego maila rozesłanego do wielu adresatów. - Temat bezpieczeństwa traktujemy zawsze bardzo poważnie - napisano w oficjalnym stanowisku.

 

Otrzymanie maila potwierdziły także komitety olimpijskie Włoch, Niemiec i Szwajcarii. Włosi od razu zaznaczyli, że w pełni ufają organizatorom.

 

Nie wiadomo, kto jest autorem listów i czy groźby w nich zawarte są realne.

 

Sytuacja na rosyjskim Północnym Kaukazie jest niespokojna. Przywódca tamtejszych ekstremistów islamskich Doku Umarow, wróg numer jeden Kremla, w lipcu ubiegłego roku zaapelował do swych zwolenników, by postarali się storpedować igrzyska w Soczi. Od października do trzech krwawych zamachów terrorystycznych doszło w Wołgogradzie.

 

Igrzyska zostaną rozegrane w dniach 7-23 lutego 2014 roku. Ich uczestnicy będą rywalizować w 98 konkurencjach 15 dyscyplin sportu.

 


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?