Obwinia telenowele o wzrost przemocy w kraju

(fot. EPA/MIGUEL GUTIERREZ )

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro oskarżył o wzrost przestępczości w kraju popularne telenowele, które - jego zdaniem - rozpowszechniają wśród młodych ludzi złe wartości i przedstawiają w korzystnym świetne przemoc i narkotyki - pisze we wtorek agencja AP.

 

W ubiegłym roku Maduro atakował z kolei pełne przemocy gry wideo oraz hollywoodzki hit "Spider-Man".

 

W poniedziałek wieczorem wiceprezydent Jorge Arreaza spotkał się z przedstawicielami prywatnych i państwowych stacji telewizyjnych, by dokonać przeglądu programów emitowanych w najlepszym czasie antenowym. Według Arreazy niektóre audycje mogą być niezgodne z ustawą z 2004 roku, która nakazuje, by promowały one tylko dobre wartości.

 

Do spotkania doszło po zeszłotygodniowym przemówieniu prezydenta Maduro, w którym skrytykował on popularną operę mydlaną "De todas maneras Rosa", produkowaną przez Venevision. Jak relacjonuje agencja AP, jedna z głównych bohaterek telenoweli, była królowa piękności, podaje swej matce truciznę.

 

Nie jest jasne, czy władze podejmą kroki, by ograniczyć emisję popularnych w całej Ameryce Południowej oper mydlanych - pisze Associated Press.

 

Według ONZ Wenezuela znajduje się na piątym miejscu jeśli chodzi o wskaźnik zabójstw. Organizacja pozarządowa o nazwie Wenezuelskie Obserwatorium Przemocy szacuje, że wskaźnik ten podczas 15-letnich rządów socjalistów wzrósł czterokrotnie.

 

Powodem wzrostu presji na rząd, by walczył z przestępczością, stało się niedawne zabójstwo byłej miss Wenezueli Moniki Spear i jej męża. Zginęli z rąk bandytów na oczach swej pięcioletniej córki.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~krzyh 12:17:53 | 2014-01-21
ma rację niestety, u nas tvn-wska seria W11 zaskutkowała zamordowaniem małej Madzi - ludzie patrzą na zbrodnie i intrygi i wydaje im się po jakimś czasie że to normane, że taki jest świat i tak robią inni - margines staje się normą

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook