Putin nie chce jeszcze o tym mówić

(fot. EPA/JEFF OVERS )

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin oświadczył w niedzielę, że jest jeszcze za wcześnie, by mówić o jego ewentualnym starcie w wyborach prezydenckich w 2018 roku.

 

- Najgorsze i najniebezpieczniejsze dla człowieka, który zajmuje się polityką, jest kurczowe trzymanie się fotela i myślenie tylko o tym. Wówczas klęska jest nieuchronna - zauważył Putin w wywiadzie dla brytyjskiej telewizji BBC, amerykańskiej ABC News, chińskiej CCTV, rosyjskich Rossija-1 i Kanał Pierwszy, a także amerykańskiej agencji Around the Rings.

 

- Nie o tym trzeba myśleć, lecz o rezultatach swojej pracy. A później się zobaczy - oznajmił 61-letni przywódca Rosji.

 

We wrześniu ubiegłego roku Putin nie wykluczył, że w 2018 roku będzie się ponownie ubiegać o najwyższy urząd w państwie. Prawo mu tego nie zabrania.

 

Formalnie sprawuje on urząd prezydencki od maja 2012 roku. Był już jednak głową państwa przez dwie kadencje w latach 2000-2008. W 2008 roku musiał opuścić Kreml, gdyż konstytucja FR nie pozwalała mu na ubieganie się o trzecią kadencję z rzędu. Na swojego następcę wskazał wówczas Dmitrija Miedwiediewa, a sam stanął na czele rządu. W 2012 roku Miedwiediew zrezygnował z ubiegania się o reelekcję i zaproponował, aby na najwyższy urząd w państwie wrócił Putin.

 

W ciągu 13 lat sprawowania władzy przez Putina poparcie społeczne dla niego nigdy nie spadło poniżej 60 proc.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?