Janukowycz chce okrągłego stołu z opozycją

(fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO)

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz poparł propozycję byłego prezydenta kraju Leonida Krawczuka w sprawie uregulowania konfliktu między władzami a opozycją przy okrągłym stole - poinformowała w poniedziałek administracja prezydencka w Kijowie.

 

"Wiktor Janukowycz poparł tę inicjatywę. W przekonaniu prezydenta okrągły stół może służyć osiągnięciu porozumienia" - czytamy w komunikacie.

 

Administracja Janukowycza przekazała też, że we wtorek szef państwa spotka się ze swoimi trzema poprzednikami (Leonidem Krawczukiem, Leonidem Kuczmą i Wiktorem Juszczenką), by omówić najważniejsze kwestie, stojące dziś przed państwem ukraińskim.

 

Gotowość do rozmów z prezydentem wyraził jeden z przywódców ukraińskiej opozycji Witalij Kliczko. Oświadczył, że jest gotów przeprowadzić - wraz z innymi liderami opozycji - "kompromisowe rozmowy" z szefem państwa.

 

W wypowiedzi dla agencji Reutera Kliczko dodał, że obawia się jednak, iż akcja milicji, mająca na celu stłumienie pokojowych protestów, jest bardzo bliska.

 

Podkreślił, że w rozmowach z Janukowyczem będzie się domagał ustąpienia rządu. "Jestem pewien, że obecny rząd musi ustąpić. (...) Ogłosiliśmy nasze żądania więcej niż jeden raz i w związku z tym jesteśmy gotowi rozmawiać z Janukowyczem, ponieważ nikt inny nie podejmuje decyzji" - powiedział.

 

Kliczko, stojący na czele założonej przez siebie partii Udar, powiedział też, że przywódcy opozycji spodziewają się podjęcia przez milicję próby stłumienia protestów ulicznych siłą.

 

Prounijne demonstracje trwają na Ukrainie od 21 listopada. Po odłożeniu przez władze podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE demonstracje nabrały charakteru antyrządowego.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~misio 23:43:01 | 2013-12-09
Niech Kliczko uważa bo może być po latach okrzyknięty zdrajcą.

...
to sugestia, że opozycja jest tam przeżarta agenturą jak nasza magdalenkowa?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~madeinpoland 23:32:16 | 2013-12-09
Niech Kliczko uważa bo może być po latach okrzyknięty zdrajcą.

...czy moglbys rozwinac swoja wypowiedz

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Beniamin 15:25:10 | 2013-12-09
Niech Kliczko uważa bo może być po latach okrzyknięty zdrajcą.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?