"Janukowycz naraża się zarówno UE, jak i Rosji"

(fot. EPA/ANDREW KRAVCHENKO)

Przerwanie przygotowań Ukrainy do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE naraża prezydenta Wiktora Janukowycza na poważne pogorszenie relacji zarówno z Brukselą, jak i z Moskwą - uważa ukraiński politolog Wołodymyr Horbacz.

 

- Janukowycz zaprezentował się dziś jako człowiek, który nie potrafi znaleźć porozumienia ani ze Wschodem, ani z Zachodem - powiedział w czwartek w rozmowie z PAP.

 

Oceniając decyzję rządu Mykoły Azarowa, który wyjaśnił ogłoszoną tego dnia pauzę w relacjach z UE pragnieniem uporania się z pogorszeniem relacji handlowych z Rosją i tym, że UE nie zaproponowała żadnego zadośćuczynienia wynikających z tego strat, ekspert wskazał, iż Ukraina nie może liczyć teraz na żadną pomoc finansową z Zachodu.

 

- Ukraińskiemu rządowi, który zmaga się z poważnym kryzysem gospodarczym, Zachód pieniędzy nie pożyczy. Jeśli te pieniądze nadejdą z Rosji, to warunki tego kredytu będą o wiele ostrzejsze niż jeszcze wczoraj - oświadczył.

 

Horbacz uważa, że Ukraina może wiele stracić w sytuacji, w której - mówiąc o dążeniach do integracji z UE - w tajemnicy przed Brukselą prowadzi rozmowy z Rosjanami.

 

- Nie wykluczam obecnie pewnej wspólnej gry między UE a Rosją, skierowanej na wyeliminowanie z gry tak niezdolnego do porozumienia partnera, jakim jest Janukowycz - powiedział.


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.25

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?