Tymoszenko o szansie na umowę z UE

(fot. EPA/SERGEY DOLZHENKO )

Odbywająca karę więzienia była premier Ukrainy Julia Tymoszenko wierzy, że jest jeszcze szansa na podpisanie umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską - powiedziała w czwartek jej córka Jewhenija. Sądzimy, że ta szansa jest realna - dodała.

 

"Mama w to wierzy, i sądzę, że ludzie także wierzą - jest jeszcze szansa" - powiedziała dziennikarzom Jewhenija Tymoszenko po spotkaniu z matką w Charkowie.

 

Podkreśliła, że zarówno ukraiński naród, jak i opozycja muszą "walczyć o interesy kraju, walczyć o spełnienie warunków przez prezydenta (Wiktora Janukowycza) i podpisanie umowy" z Unią Europejską.

 

Skazana na siedem lat więzienia za nadużycia przy zawieraniu kontraktów gazowych z Rosją, Tymoszenko, która cierpi na schorzenia kręgosłupa, znajduje się pod strażą w charkowskim szpitalu kolejowym.

 

Specjalna misja Parlamentu Europejskiego, w skład której wchodzą były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski i były przewodniczący PE Pat Cox, nalegała na umożliwienie byłej premier leczenia za granicą.

 

W piątek Kwaśniewski i Cox odwiedzą byłą premier w szpitalu - poinformowała agencja Interfax-Ukraina.

 

W czwartek rano Rada Najwyższa (parlament) Ukrainy nie poparła w głosowaniu żadnego z sześciu projektów ustaw, zezwalających na wypuszczenie z więzienia Tymoszenko.

 

Nieco później na stronie internetowej rządu opublikowano rozporządzenie, według którego rząd wstrzymuje proces przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Miała być ona podpisana na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie, który odbędzie się 28 i 29 listopada.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~misio 01:11:49 | 2013-11-22
to śmieszne aby dla jednej wysoko postawionej i umocowanej złodziejki próbować specjalnie zmieniać prawo.
Czy ktokolwiek sobie wyobraża podobną sytuację w jakimkolwiek poważnym kraju, np. w USA żeby Kongres debatował nad zmianą przepisów aby wypuścić Madoffa?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?