Sprawcy ataków w Paryżu wciąż nie znaleziono

(fot. EPA/ETIENNE LAURENT)

Mimo apelu do świadków skierowanego przez francuskich śledczych wciąż do wtorku rano nie znaleziono sprawcy poniedziałkowych ataków w Paryżu. Napastnik - według opisów mężczyzna w wieku 35-45 lat, m.in. ciężko ranił asystenta fotografa w redakcji "Liberation".

 

Szef MSW Manuel Valls przyznał w poniedziałek wieczorem, że dopóki sprawcy nie zatrzymano, "może on działać dalej".

 

Ofiara ataku w "Liberation", 27-letni asystent fotografa, jest nadal w stanie ciężkim, choć po operacji lekarze są "bardziej optymistyczni" - podała prokuratura w poniedziałek wieczorem.

 

"Liberation" poświęca we wtorek cztery strony atakowi, który - jak podkreśla agencja AFP - nie miał precedensu. W artykule redakcyjnym szef lewicowego dziennika Nicolas Demorand, zapowiedział: "Działamy dalej".

 

Cała klasa polityczna Francji wyraziła poparcie dla gazety. "Prasa powinna móc wykonywać swoją pracę, swoje podstawowe funkcje, bez potrzeby przekształcania się w bunkier" - powiedziała minister kultury Aurelie Filippetti.

 

Świadkowie opisują sprawcę ataku jako mężczyznę w wieku 35-45 lat o wyglądzie europejskim, działającego w sposób spokojny i zdecydowany. Prokuratura ocenia, że ten sam napastnik może stać za łącznie czterema zdarzeniami w Paryżu od piątku. Dwie godziny po ataku w "Liberation" strzały padły przed główną siedzibą banku Societe Generale w dzielnicy La Defense. Krótko później na policję zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że na przedmieściu Paryża uzbrojony człowiek zmusił go, by zawiózł go na Pola Elizejskie.

 

Z kolei w piątek rano uzbrojony mężczyzna wdarł się do budynku telewizji informacyjnej BFMTV, gdzie groził jednemu z redaktorów naczelnych, po czym uciekł. Nie padły wówczas żadne strzały.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook