Bracia Muzułmańscy proponują dialog

(fot. EPA/KHALED ELFIQI)

Bracia Muzułmańscy i inni zwolennicy obalonego prezydenta Mursiego zaproponowali dialog dla znalezienia wyjścia z kryzysu politycznego, w jakim pogrążył się Egipt - ogłosił w sobotę rzecznik Koalicji na rzecz Obrony i Praworządności, która zrzesza ugrupowania muzułmańskie.

 
Jest to pierwsza formalna wspólna propozycja koalicji, której przewodzą Bracia Muzułmańscy, wobec rządu powstałego po obaleniu przez wojsko prezydenta Mohammeda Mursiego.
 
Na konferencji prasowej w Kairze zwolennicy Mursiego raz jeszcze potępili zamach stanu z 3 lipca, podkreślając, że nie dopuszczą, aby "posłużył on osiągnięciu celu, jakim jest powrót do władzy byłego prezydenta Hosniego Mubaraka".
 
"Poważny dialog jest niezbędny, aby powstrzymać kampanię nienawiści i aresztowań oraz uwolnić wszystkich więźniów" - powiedział na konferencji prasowej przedstawiciel Braci Muzułmańskich, Ali Biszr.
 
Nie wiadomo - pisze agencja AP - czy obecne władze tymczasowe odpowiedzą na to wezwanie. Wydaje się bowiem, że nie zamierzają one porzucić przyjętej przez nie "mapy drogowej". Przewiduje ona przeprowadzenie latem wyborów parlamentarnych i prezydenckich.
 
W ich planach jest także wprowadzenie poprawek do ogłoszonej przez islamistów w 2012 roku egipskiej konstytucji.
 
Koalicja sił islamskich wezwała na konferencji prasowej obecne władze do poszanowania pokojowych protestów ugrupowań opozycyjnych, które były dotąd wielokrotnie tłumione przemocą.
 
Koalicja zaapelowała na koniec do władz o poszanowanie "wszystkich muzułmanów i chrześcijan w Egipcie jako sojuszników w budowie wspólnej cywilizacji".
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Daria 00:47:48 | 2013-11-17
Wiecie, że wyszła nowa aplikacja?
Nakryłam swoją przyjaciółkę jak była u mojego byłego chłopaka...
[ http://amitam.co.pl/s/namierzanie ]

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?