W. Brytania zaostrzy ustawę imigracyjną

(fot. gov.uk)

Rząd brytyjski przygotował projekt ustawy imigracyjnej, która ma m.in. uniemożliwić nielegalnym imigrantom otwieranie kont bankowych, a na właścicieli czynszowych lokali nałoży obowiązek weryfikowania statusu imigracyjnego lokatorów.

 

Celem ustawy jest też uniemożliwienie imigrantom korzystania ze świadczeń socjalnych i usług, do których nie mają prawa oraz zredukowanie czynników, zachęcających ludzi do przenoszenia się do Wielkiej Brytanii - powiedział w czwartek minister stanu ds. imigracji Mark Harper.

 

Minister spraw wewnętrznych Theresa May podkreśliła, że nowe przepisy sprawią, iż nielegalnym imigrantom znacznie trudniej będzie się osiedlać w Zjednoczonym Królestwie.

 

BBC informuje, że na mocy przyszłej ustawy można będzie najpierw deportować cudzoziemskich przestępców, a dopiero potem rozpatrywać ich odwołania.

 

Przewidziano również nałożenie na "tymczasowych imigrantów", takich jak zagraniczni studenci, obowiązku płacenia składek na publiczną służbę zdrowia NHS, co ma zapobiec "turystyce zdrowotnej". Władze mają też otrzymać nowe uprawnienia do weryfikacji statusu imigracyjnego osób ubiegających się o prawo jazdy.

 

Jeszcze przed wyborami parlamentarnymi, mającymi się odbyć w 2015 roku brytyjski rząd chce zredukować imigrację netto z krajów pozaeuropejskich ze 176 tysięcy w ubiegłym roku do mniej niż 100 tysięcy.

 

Laburzystowska opozycja zarzuciła rządowi, że projekt ustawy imigracyjnej nie zawiera żadnych rozwiązań najważniejszych problemów, takich jak fatalny stan kontroli granicznych w Wielkiej Brytanii.

 

Z raportu opublikowanego w środę przez niezależnego inspektora Johna Vine'a wynika, że elektroniczny system kontroli granic Wielkiej Brytanii jest pełen luk. Mimo wcześniejszych zapowiedzi system ma problemy z wychwytywaniem na granicach osób podejrzanych o terroryzm i przemytników.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook