NATO nie planuje operacji wojskowej w Syrii

Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen powiedział w piątek mediom, że Sojusz nie planuje militarnej operacji w Syrii z powodu użycia broni chemicznej przez reżim tego kraju przeciwko własnym obywatelom.

 

Na pytanie o śmiertelny atak 21 sierpnia na przedmieściach Damaszku Rasmussen potwierdził, że jest przekonany o odpowiedzialności syryjskiego reżimu za ataki chemiczne.

 

- Kiedy się widzi, kto ma zapasy chemikaliów i środki do przeprowadzenia ataku z ich użyciem, możemy powiedzieć, że to reżim - oświadczył, dodając, że "niewiele rzeczy sugeruje, by opozycja była w stanie przeprowadzić taki atak".

 

W środę Rasmussen mówił, że "wszelkie użycie takiej broni jest nie do przyjęcia i nie może pozostać bez odpowiedzi. Ci, którzy po nią sięgnęli, powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności".

 

Jednak w piątek powiedział dziennikarzom w Danii, że NATO nie ma planów interwencji w Syrii, na co potrzebna byłaby zgoda wszystkich jego 28 członków.

 

- Nie widzę roli dla NATO w międzynarodowej reakcji wobec reżimu" syryjskiego - cytuje słowa szefa sojuszu dziennik "Politiken" w wydaniu elektronicznym.

 

Rasmussen powtórzył, że użycie broni chemicznej było "straszliwym, okropnym aktem". "Ataki chemiczne stanowią pogwałcenie norm międzynarodowych, są przestępstwem, którego nie można ignorować" - zaznaczył, dodając, że aby się to nie powtórzyło, potrzebna jest międzynarodowa reakcja.

 

Według opozycji syryjskiej ponad 1300 ludzi zmarło w Mudamii al-Szam i we wschodnim rejonie Guta - na terenach kontrolowanych przez rebeliantów na wschód i zachód od Damaszku.

 

Jak podają Lekarze bez Granic, około 350 pacjentów "wykazujących objawy neurotoksyczne" zmarło w Syrii w szpitalach wspomaganych przez tę organizację pozarządową.

 
 
 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

theONA 23:00:53 | 2013-08-30
@Zych
Dzisiaj to zestawienie już było na forum i robisz bardzo dobrze, moim zdaniem, wpisując je tu. Dość już kłamstw.

Tyle że  znowu wietrzę jakiś większy smród...Bo jeśli rząd USA nie powie oficjalnie, że rezygnuje, będzie szukać pretekstu aż do skutku. Obserwujmy zatem.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Zych 22:54:38 | 2013-08-30
I bardzo dobrze, że NATO się nie pcha do Syrii !Nareszcie mądra decyzja!

Wszyscy już mają dosyć amerykańskich inwazji i wtrącania się USA w sprawy innych. Gdziekolwiek byś nie popatrzył tam pchają swoje łapska. I co dobrego z tego ich wtrącania się wynikło? Przypominacie sobie?:

Włochy – 1948, Filipiny - 1953, Korea -1950, Iran – 1953, Chile - 1964, Gwatemala -1954, Kuba - (Zatoka Świń) - 1961, Wietnam – 1963, Brazylia - 1964, Indonezja – 1965, Grecja – 1976, Kambodża – 1970, Chile – 1973, Nikaragua – 1981, Grenada - 1983, Salwador – 1984, Nikaragua – 1990, Afganistan – 2001, Irak – 2003, Libia-2011, Syria - ?
no i oczywiście likwidacja przeszło 90% rdzennej populacji Ameryki (Indianie)
Chyba już dosyć!

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?