Rusza Tour de Pologne. Start... we Włoszech

W sobotę etapem z Rovereto do Madonna di Campiglio (183,5 km) rozpocznie się 70. Tour de Pologne. Obsada jest godna jubileuszu - wystartuje wielu czołowych kolarzy świata na czele z sir Bradleyem Wigginsem.

 

Zwycięzca ubiegłorocznego Tour de France nie jest jednak uważany za faworyta. Brytyjczyk powraca do rywalizacji po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana i nawet w swojej grupie Sky nie jest liderem. Tę rolę mają pełnić Kolumbijczycy Rigoberto Uran i Sergio Henao.

 

Pierwszy etap wjedzie w góry tak wysokie, w jakich nie gościł jeszcze Tour de Pologne. Zawodnicy będą się wspinać na trzy przełęcze w Dolomitach, a meta w znanej stacji narciarskiej Madonna di Campiglio znajduje się na wysokości 1522 m n.p.m.

 

Wyścig będzie rozgrywany według nowych zasad. Ograniczono składy poszczególnych ekip z ośmiu do sześciu kolarzy, co sprawi, że liderzy nie będą mieć tak silnego wsparcia jak dotychczas.

 

Jeszcze ważniejszą nowinką jest klasyfikacja Race Appeal, premiująca najbardziej aktywnych kolarzy, którzy na każdym etapie za zdobyte punkty na premiach górskich, lotnych i specjalnych mogą uzbierać nawet 30 sekund. To bardzo dużo, zważywszy na fakt, że wielokrotnie o zwycięstwie w Tour de Pologne decydowały sekundy (w ubiegłym roku Michał Kwiatkowski przegrał z Włochem Moreno Moserem o pięć sekund).

 

Dyrektor wyścigu Czesław Lang wierzy w to, że w wyścigu będą widoczni Polacy. Nie pojedzie wprawdzie jeden z bohaterów Tour de France Kwiatkowski, ale na starcie staną Przemysław Niemiec i Rafał Majka, którzy świetnie wypadli w maju w Giro d’Italia, zajmując szóste i siódme miejsce.

 

Lang liczy także na udany występ Sylwestra Szmyda, Tomasza Marczyńskiego, Bartosza Huzarskiego i Pawła Cieślika.

 

Pod nieobecność ubiegłorocznego zwycięzcy - Włocha Moreno Mosera, zmęczonego występem w Tour de France, z numerem 1 wystartuje triumfator Giro d’Italia jego rodak Vincenzo Nibali.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~ksiądz Tomek 08:20:35 | 2013-07-28
Może warto, szczególnie na Deonie, napisać, dlaczego tegoroczny typowo polski wyścig kolarski rozpoczyna się we Włoszech. Bo jak na razie, to żadna stacja oprócz 1 PR nie zająknęła się, że jest to hołd oddawany błog. Janowi Pawłowi II. Czyżby Deon też dbał o poprawność polityczną?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?