Raport jest "nieuczciwy wobec Węgrów"

(fot. PAP/EPA/JULIEN WARNAND)

Raport krytykujący reformy konstytucyjne na Węgrzech jest "nieuczciwy wobec Węgrów" i stanowi "poważne zagrożenie dla Europy" - powiedział we wtorek w Strasburgu Viktor Orban. Szef węgierskiego rządu oskarżył UE o stosowanie podwójnych standardów.


"To bardzo niebezpieczna propozycja" - oświadczył Orban w trakcie debaty w Parlamencie Europejskim, nawiązując do raportu, nad którym europosłowie będą głosować w środę.

"Jutro będą państwo głosować nad przyszłością Europy" - ocenił premier Węgier. Skrytykował też propozycję utworzenia przez Komisję Europejską niezależnego mechanizmu, który kontrolowałby przestrzeganie przez kraje UE fundamentalnych praw i wolności.

"Nie chcemy żyć w Europie, gdzie ograniczane są swobody obywatelskie, gdzie są podwójne standardy" - podkreślił Orban.

"Będziemy walczyć przeciwko wszelkim nadużyciom władzy, przeciwko tym, którzy chcą nas traktować jak obywateli drugiej kategorii (...). Wiemy, że za nami stoją miliony obywateli, którzy uważają, że powinniśmy mieć Europę wolności" - dodał.

Według Orbana w raporcie nie wspomniano o reformach na Węgrzech. "Węgry nawet dzisiaj działają wbrew pewnym tendencjom, idą naprzód. Bezrobocie spada, rosną wynagrodzenia" - mówił premier. "Jesteśmy karani zamiast być wynagradzani" - dodał.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~dobry łotr 11:01:52 | 2013-07-03
Jeżeli jedna osoba mówi mi, że coś jest ze mną nie w porządku - mogę to odpuścić. jeżeli 2 - to powinienem się zacząć nad tym zastanawiać. Jeżeli 3 - to powinienem zacząć się leczyć...  No, ale naszemu fuhrerkowi, Kaczorkowi - to się podoba! Jego marzeniem jest to, aby nas też wszystkich za mordę chwycić! Wolność słowa? Kompletny idiotyzm. Związki homo? Zagazować pedałów! Myślący inaczej niż WŁADZA? Otworzyć dla gnoi nową Berezę Kartuską! A z kiboli utworzy się oddziały szturmowe - na wzór SA, wcielające w czyn jedyne słuszne poglądy prezesa PIS-iorów!

...
Tylko straszyć faszyzmem potrafisz? Nie stać cię na merytoryczną wypowiedź?
PeOwska propaganda nie mogąc poprawić sondaży rozpętała kolejną nagonkę na PiS. Oskarżasz "kaczorka" o faszyzm, a taki epitet pasuje twojemu ulubieńcowi kaczorkowi Donaldowi. Wymachiwanie zaciśniętą pięścią, na zjeździe odgrodzonym od obywateli kordonami policji i ochroniarzy, barierami i płotami, odgrażanie się : "nie pozwolę", "nie zgodzę się" itp itd. Czy to nie przypomina właśnie
zjazdu partii totalitarnej???
Oskarżasz Węgrów o kolaborację z Hitlerem. Wszystkich pakujesz do jednego worka, a o swoich "ludziach honoru", pachołkach Stalina nic nie powiesz?
Bredzisz o faszyźmie na Węgrzech, jakby Węgrzy nie byli zdolni do samodzielnego kierowania swym krajem. Odbierasz im prawo do wolności, bo przeciwstawili się komunistom niszczącym ich kraj. Kto dał ci takie uprawnienia? Węgrzy lepiej od ciebie wiedzą co dla nich jest dobre.
Nie zdziwiłbym się gdybyś był byłym UB-ekiem, bo takie paszkwile mogą się rodzić tylko w betonowych łbach stalinistów.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Anglia 01:58:52 | 2013-07-03
Adler, przez chwile myslalem ze opisujesz Polske pod rzadami PO...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~marian0413 18:26:21 | 2013-07-02
Brawo p. premierze Orban, to się nazywa dbałością o sprawy własnego kraju - jest pan przywódcą z jajami w odróznieniu od reszty piesków merdających ogonkami do Niemców i Francuzów w zamian za osobiste ochłapy sprzedających własne kraje.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Adler 18:21:41 | 2013-07-02
Jeżeli jedna osoba mówi mi, że coś jest ze mną nie w porządku - mogę to odpuścić. jeżeli 2 - to powinienem się zacząć nad tym zastanawiać. Jeżeli 3 - to powinienem zacząć się leczyć. To co Orban robi teraz na Węgrzech, ktoś kiedyś będzie musiał posprzątać. Pytanie: ile to jeszcze będzie trwało, i ile ten idiota jeszcze zdąży sp...... Im dłużej, tym większe g......... będą mieli Węgrzy do usunięcia. A pamiętacie może, po czyjej stronie nasi bracia Węgrzy byli w czasie II-giej wojny? Może Rosjanie za mało im w 45-tym i w 56-ym wp....... czego skutkiem są ich obecne faszystowskie ciągoty? Ludzie, nie okłamujmy się: to co się dzieje na Węgrzech - to już nie jest żadne preludium, to już jest faszyzm w najczystszej postaci. No, ale naszemu fuhrerkowi, Kaczorkowi - to się podoba! Jego marzeniem jest to, aby nas też wszystkich za mordę chwycić! Wolność słowa? Kompletny idiotyzm. Związki homo? Zagazować pedałów! Myślący inaczej niż WŁADZA? Otworzyć dla gnoi nową Berezę Kartuską! A z kiboli utworzy się oddziały szturmowe - na wzór SA, wcielające w czyn jedyne słuszne poglądy prezesa PIS-iorów!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Krzysztof Kornatowicz 18:13:02 | 2013-07-02
Dlaczego o węgierskiej rewolucji gospodarczej w Polsce zapadła głęboka cisza ???Dlaczego płatni "eksperci " nie dywagują nad stosowanymi tam praktykami , majacymi ratować Węgry i naród węgierski przed upadkiem , jaki czeka Polskę ? GDZIE WY , SPECJALIŚCI OD WSZYSTKIEGO ,GDZIE WY SIĘ PODZIELIŚCIE ???! Przecież Węgier dla Polaka to "bratanek " . Dlaczego nie pochwalicie Orbana , za przeciwstawienie się mafijnej bandzie polityków , którzy , tak jak w Polsce , rabowali ich kraj ???! Już wiem , wiem - właśnie dlatego, że nie za to wam płacą .

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?