Turcja: Kolejna noc antyrządowych demonstracji

(fot. EPA/SEDAT SUNA)

Oddziały prewencji tureckiej policji rozpędziły w nocy z czwartku na piątek armatkami wodnymi i gazem łzawiącym kilkuset antyrządowych demonstrantów w Ankarze - poinformowały tureckie media i świadkowie. Aresztowano czterech uczestników zajść.

 

Do interwencji policji doszło w dzielnicy Dikmen, w tym samym miejscu, gdzie odbywały się manifestacje antyrządowe z przełomu maja i czerwca.

 

- Zebrało się kilkaset osób, znieważali rząd i nie chcieli się rozejść do późnych godzin nocnych - powiedział agencji AFP jeden ze świadków. Telewizja turecka NTV podała, że protestujący ustawili na jednej z ulic barykady, uniemożliwiając ruch i prowokując policję do interwencji.

 

Demonstracje w Turcji rozpoczęły się 31 maja w Stambule w związku z planami przebudowy miejscowego placu Taksim i likwidacji pobliskiego parku Gezi. Z czasem akcje te przekształciły się w protesty przeciwko nasilającym się tendencjom autorytarnym rządu premiera Recepa Tayyipa Erdogana i próbom umiarkowanej islamizacji kraju. Obecnie protesty odbywają się już na dużo mniejszą skalę, głównie w Ankarze.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook