Włochy: Szczyt czterech krajów ws. bezrobocia

(fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI)

“Nie mamy więcej czasu, trzeba działać natychmiast, by rozwiązać problem bezrobocia"- taki jest wniosek piątkowego spotkania ministrów pracy oraz finansów Włoch, Francji, Hiszpanii i Niemiec w Rzymie. Zadeklarowali oni wolę zdecydowanych działań.

 
Jednym z głównych tematów rozmów była konieczność rozwiązania coraz poważniejszego problemu bezrobocia wśród młodzieży. Gospodarz obrad, premier Włoch Enrico Letta otwierając spotkanie opowiedział się za większym zaangażowaniem Europejskiego Banku Centralnego w tworzenie warunków umożliwiających przyjmowanie młodych ludzi do pracy przez małe i średnie firmy. 
 
Ministrowie czterech krajów potwierdzili wolę poszukiwania nowych źródeł finansowania tego celu i koordynacji działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. 
Ponadto szef rządu w Rzymie proponował, by politykę wspierania tworzenia nowych miejsc pracy popierały, poprzez odpowiednie mechanizmy, kasy depozytowe i pożyczkowe. Letta zapowiedział, że kwestie te poruszy na najbliższym szczycie Unii Europejskiej, i ogłosił, że jeszcze w czerwcu jego rząd przedstawi narodowy plan walki z bezrobociem, zwłaszcza młodzieży.
 
Letta mówił o satysfakcjonujących wynikach obrad, gdyż jego zdaniem pokazują one, że kraje europejskie "nie zdają się tylko na ministrów od liczb i finansów", ale także na szefów resortów pracy.
 
“Na najbliższym unijnym szczycie nie zadowolimy się słowami i deklaracjami" - oświadczył Letta.
 
Media podkreślają, że nadrzędnym celem spotkania ministrów pracy Włoch Enrico Giovanniniego, Francji Michela Sapina, Niemiec Ursuli Von der Leyen i Hiszpanii Marii Fatimy Banez Garcii oraz finansów Fabrizio Saccomanniego, Pierre'a Moscoviciego, Wolfganga Schaeublego i Luisa de Guindosa Jurado było wystosowanie mocnego sygnału nadziei do młodych ludzi, którzy borykają się z dramatem bezrobocia, i zapewnienie, że nie zapomniano o nich w dobie kryzysu w strefie euro i naprawy finansów.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?