Korea Płn. grozi atakiem rakietowym na USA

(fot. PAP/EPA)

Władze Korei Północnej zagroziły atakiem rakietowym na USA - poinformowały we wtorek światowe agencje, powołując się na doniesienia oficjalnej północnokoreańskiej agencji KCNA.

 

Jako cele ataku Korea Płn. wymieniła kontynentalne terytorium Stanów Zjednoczych, a także Hawaje i wyspę Guam na zachodnim Pacyfiku, która jest terytorium zamorskim USA.

 

Władze Korei Północnej wydały rozkaz o postawieniu w stan gotowości bojowej wojsk rakietowych i artylerii dalekiego zasięgu - poinformowała północnokoreańska agencja KCNA.

 

Podjęte działania są wymierzone przeciwko amerykańskim bazom wojskowym na wyspie Guam, Hawajach i na kontynentalnym terytorium USA.

 

Korea Północna już wcześniej groziła Stanom Zjednoczonym i Korei Południowej atakiem nuklearnym. Jednak zdaniem ekspertów Phenian nie posiada środków przenoszenia głowic nuklearnych, które mogłyby dosięgnąć kontynentalnego terytorium USA.

 

Chiny wezwały we wtorek do powściągliwości po tym, jak Korea Płn. postawiła w stan gotowości bojowej swoje siły rakietowe i zagroziła atakiem na amerykańskie bazy wojskowe na wyspie Guam, Hawajach i na kontynentalnym terytorium USA.

 

Oświadczenie w sprawie wzrostu napięcia w stosunkach Phenianu z Waszyngtonem wydał na codziennym briefingu prasowym rzecznik chińskiego MSZ.

 

Chiny uchodzą za jedynego liczącego się na arenie międzynarodowej sojusznika Korei Płn.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~tuli 13:23:02 | 2013-03-26
Chyba każdy wie, że dojdzie do wojny, pytanie tylko kiedy. To bardzo smutne, że ludzie nie wyciągają wniosków z przeszłości.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook