MŚ - wszyscy Polacy przebrnęli kwalifikacje

(fot. PAP/Grzegorz Momot )

Maciej Kot, Dawid Kubacki oraz Piotr Żyła przebrnęli kwalifikacje i wystąpią w czwartkowym konkursie skoków narciarskich o mistrzostwo świata na dużym obiekcie w Predazzo. Pewny udziału w zawodach, dzięki wysokiemu miejscu w Pucharze Świata, był Kamil Stoch.

 

Najlepszy z biało-czerwonych był Kot. 121 m dało mu szóste miejsce. Kubacki był 13. a Żyła 16., obaj uzyskali po 118 m. Kwalifikacje wygrał Austriak Wolfgang Loitzl - 125 m.

 

- Cel pozostaje ten sam, czyli miejsce w pierwszej dziesiątce. Stać mnie na to, by go zrealizować. Muszę tylko wyeliminować drobne błędy, które jednak zawsze kosztują mnie kilka metrów - dodał Kot.

 

W kwalifikacjach o 40 miejsc rywalizowało 53 skoczków. Czołowa dziesiątka klasyfikacji generalnej PŚ, w tym Stoch, miała udział zagwarantowany. Mimo to Polak pojawił się na rozbiegu, uzyskał 125 m. Z tego grona lepszy był tylko Słoweniec Peter Prevc - 126 m.

 

- Nie mam się już co czaić. Niepowodzenie na średniej skoczni dużo mnie nauczyło. Plan jest prosty. Jutro po prostu muszę odpalić wszystko co mam najlepsze - podkreślił Stoch.

 

Początek pierwszej serii czwartkowych zawodów zaplanowano na godz. 17. Tytułu sprzed dwóch lat z Oslo broni Austriak Gregor Schlierenzauer.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?