Narciarskie MŚ - Polacy przebrnęli kwalifikacje

(fot. EPA/Grzegorz Momot )

Dawid Kubacki, Maciej Kot oraz Piotr Żyła przebrnęli kwalifikacje i wystąpią w sobotnim konkursie skoków narciarskich o mistrzostwo świata na średnim obiekcie w Predazzo. Pewny udziału w zawodach, dzięki wysokiemu miejscu w Pucharze Świata, był Kamil Stoch.

 

Biało-czerwoni skakali bardzo równo. Kubacki uzyskał 99,5 m, co dało mu piąte miejsce. Kot był szósty (101,5 m), a Żyła 10. (100,5). Kwalifikacje wygrał Norweg Tom Hilde (103 m).

 

- Ta skocznia mi odpowiada i trzeba się z tego cieszyć. W moich skokach w zasadzie niczego nie trzeba poprawiać. Stać mnie na to, by jutro oddać dwa dobre. Zobaczymy jaki da to wynik - powiedział Kubacki.

 

- Mój skok nie był perfekcyjny, ale najważniejsze było wywalczyć awans i to się udało. Jutro powinno być lepiej, bo takie skoki jak dziś medalu mi raczej nie dadzą. Na średniej skoczni duże znaczenie mają noty za styl oraz punkty przeliczeniowe za wiatr - dodał Kot.

 

W kwalifikacjach o 40 miejsc w sobotnim konkursie rywalizowało 55 skoczków. Czołowa dziesiątka klasyfikacji generalnej PŚ, w tym Stoch, miała udział zagwarantowany. Mimo to Polak pojawił się na rozbiegu, uzyskał 99,5 m. Z tego grona najlepiej spisał się Simon Ammann. Szwajcar skoczył 102,5 m.

 

- Kwalifikacje były udane dla całej drużyny. Ja sam wiem, że mam jeszcze rezerwy i jutro postaram się je uwolnić - podkreślił Stoch.

 

Początek pierwszej serii sobotnich zawodów zaplanowano na godz. 17.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?