Ulewne deszcze zdezorganizowały Ateny

(fot. PAP/EPA/SIMELA PANTZARTZI)

Ulewne deszcze zdezorganizowały w piątek życie w aglomeracji Aten, powodując wystąpienie lokalnych cieków wodnych z brzegów oraz zalania piwnic i mieszkań. W szpitalu zmarła kobieta, którą ewakuowano z unieruchomionego przez żywioł samochodu.

 
Według świadków, na których powołuje się agencja dpa, w centrum greckiej stolicy ulice zamieniły się w rzeki. W południowej części miasta szereg ulic zostało zamkniętych.
 
Jak podała policja, wkrótce po przewiezieniu do szpitala zmarła młoda kobieta, która na podmiejskiej drodze została uwięziona przez deszcz w swym samochodzie, a następnie wyciągnięta z niego przez innych kierowców. Przyczyna jej zgonu nie jest na razie znana. 
 
Na trasach wylotowych z Aten utworzyły się olbrzymie korki. Wiele osób spóźniło się lub w ogóle nie dotarło do pracy. "Interweniowaliśmy w 700 przypadkach, by wyswobodzić ludzi i oczyścić przejazdy" - powiedział w greckiej telewizji zastępca komendanta straży pożarnej Wasilis Papageorgiu. 
 
Prowadząca z północy na południe linia ateńskiej kolei miejskiej została przejściowo zablokowana przewróconymi drzewami. "Pełnię urząd od 12 lat, tyle wody na raz nigdy nie widziałem" - powiedział burmistrz ateńskiego przedmieścia Faleron, Dionizios Hatzidakis. 
 
Deszcze wywołał ciepły wilgotny niż atmosferyczny, który przesunął się z Afryki nad Morze Śródziemne. Według meteorologów w ciągu sześciu godzin w Atenach zarejestrowano taką ilość opadów, jaka zwykle rozkłada się na cały luty.
 
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook