"Rząd ukraiński dokładnie wie, jakie są warunki"

(fot. msz.gov.pl)

Ukraina dokładnie wie, jakie są warunki, od których spełnienia UE uzależnia podpisanie w tym roku umowy o stowarzyszeniu z Kijowem - powiedział w czwartek w Parlamencie Europejskim w Brukseli szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski.

 

- Wszyscy życzymy sobie tego, by Ukraina stworzyła warunki polityczne dla podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE. Rząd ukraiński dokładnie wie, jakie to są warunki (...). Ukraina wie, co potrzebuje zrobić, by przekonać państwa członkowskie i Parlament Europejski do tego, że jest państwem, które będzie w stanie przestrzegać umowy stowarzyszeniowej - powiedział dziennikarzom Sikorski.

 

Dodał, że konieczna jest poprawa standardów wymiaru sprawiedliwości na Ukrainie, które obecnie "pozostawiają wiele do życzenia".

 

W poniedziałek w Brukseli odbędzie się szczyt UE-Ukraina, a umowa o stowarzyszeniu i wolnym handlu będzie jednym z głównych jego tematów. Jej podpisanie stanęło pod znakiem zapytania, przede wszystkim na skutek ochłodzenia między Brukselą a Kijowem po skazaniu byłej ukraińskiej premier Julii Tymoszenko i innych polityków opozycji. W wielu europejskich stolicach panuje przekonanie, że wyrok był umotywowany politycznie.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 19:12:14 | 2013-02-21
Moim zdaniem jak chodzi o standardy pracy sądów, to Ukraina wyprzedza Polskę o lata świetlne. To, co wyrabiają polskie sądy, woła o pomstę do nieba.

Sądy wielu krajów europejskich są niewiele lepsze, a często gorsze.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?