Ateńczycy w kolejce po darmową żywność

(fot. zola/flickr.com/CC)

Ponad pięć tysięcy ateńczyków całymi godzinami stało w środę w gigantycznej kolejce przed Ministerstwem Rolnictwa, żeby dostać za darmo trochę owoców i warzyw. Dochodziło do kłótni i przepychanek.

 
Nietypową akcję rozdawania owoców i warzyw zorganizowali w Atenach rolnicy, chcąc w ten sposób zademonstrować, że w obecnych warunkach nie są w stanie wypracowywać zysków. Żądają przede wszystkim obniżki cen paliw.
 
"Wstyd mi, że tu stoję, ale nie mam już pieniędzy" - powiedziała mediom 72-letnia emerytka. Płace i emerytury obcięto w Grecji w ramach walki z kryzysem zadłużenia. W zamian za ratującą przed bankructwem pomoc finansową UE i Międzynarodowego Funduszu Walutowego kraj ten, szósty rok z rzędu pogrążony w recesji, realizuje rygorystyczne programy oszczędnościowe i reformy, które dla bardzo wielu ludzi oznaczają drastyczne obniżenie standardu życia.
 
Wielkim problemem jest bezrobocie, sięgające 26 proc. Zasiłki są bezrobotnym wypłacane przez rok. Potem wielu z nich jest zdanych na pomoc organizacji charytatywnych. Szacuje się, że prawie 250 tysiącom ludzi pomaga przetrwać Kościół. Przez kraj przetacza się fala strajków przeciwko rządowym programom oszczędnościowym.
 
 
Wspomóż Nas
Tagi: grecja

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~BeLLadonna 08:54:22 | 2013-02-07
To  wygląda  smutnie,  ale  czy  Grecy  przez  lata  Niefrasobliwości  i życia  ponad stan  pod  socjalistycznymi  rządami  nie  zapracowali na to?   Gdzież była  roztropność, rozwaga, powściągliwość?  Życie  na kredyt  jest miłe, ale musi  się skończyć.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~grzegorz 20:50:09 | 2013-02-06
to jest przyszłość połowy uniii europejskiej

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook