"Państwo Palestyna" w oficjalnych dokumentach

(fot. EPA/THAER GANAIM)

Władze palestyńskie zaczęły używać w oficjalnych dokumentach określenia "Państwo Palestyna" w następstwie listopadowej decyzji ONZ o przyznaniu Palestyńczykom wyższego statusu w tym gremium - poinformowała w niedzielę oficjalna agencja Wafa.

 

Prezydent Mahmud Abbas zlecił rozpoczęcie prac nad nowymi dokumentami tożsamości i prawami jazdy, już z nowym napisem. W ubiegłym tygodniu Abbas zlecił ministerstwu spraw zagranicznych i ambasadom, aby zaczęły posługiwać się terminem "Państwo Palestyna" w oficjalnej korespondencji.

 

W oświadczeniu biura prezydenta napisano, że ma to wzmocnić palestyńską suwerenność i stanowi krok ku "rzeczywistej niepodległości".

 

To następstwo głosowania w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, które 29 listopada ubiegłego roku przyznało Palestyńczykom status nieczłonkowskiego państwa obserwatora, mimo krytyki ze strony USA i Izraela.

 

Kraje te twierdzą, że utworzenie państwa palestyńskiego może być wyłącznie rezultatem dwustronnych negocjacji z Izraelem.

 

Palestyńczycy mają nadzieję, że nowy status wzmocni ich pozycję w rozmowach z Izraelem. Izraelskie MSZ w niedzielę nie skomentowało doniesień palestyńskiej agencji.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook