Elżbieta II: Jezus od początku był natchnieniem

(fot. NASA / Bill Ingalls / Wikimedia Commons)

Chrystus był natchnieniem dla ludzi od pierwszego dnia gdy przyszedł na świat, inspirował do służby dla innych - powiedziała Elżbieta II w tradycyjnym bożonarodzeniowym orędziu. Wszyscy powinniśmy mu ofiarować swoje serca - wezwała brytyjska królowa.

 

- O tej porze pamiętamy, że Bóg posłał na świat swego jedynego syna, by służył innym, a nie, by służono jemu - powiedziała monarchini, która jest tytularnym zwierzchnikiem Kościoła anglikańskiego.

 

- W Chrystusie Bóg uosobił miłość i służbę, czyniąc je sednem naszego życia - zaznaczyła królowa.

 

- Osobiście modlę się o to, by Jego przykład i nauka nadal zbliżały ludzi i inspirowały ich, by dawali to, co w nich najlepsze w służbie innym - wyznała.

 

Elżbieta II, której orędzie po raz pierwszy wyemitowano w technologii 3D, podziękowała za poparcie i życzliwość okazane jej w roku obchodów 60-lecia panowania.

 

Wcześniej monarchini wraz z całą rodziną uczestniczyła w tradycyjnym nabożeństwie w kościele przylegającym do jej prywatnej posiadłości Sandringham w hrabstwie Norfolk we wschodniej Anglii, gdzie rodzina królewska spędza święta.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Henryk VIII 15:49:22 | 2012-12-26
Byle tylko nie zredukować spojrzenia na chrześcijaństwo do działalności chararytatywnej. Toż to takie typowe brytyjskie podejście, że aż mdli. Ale za to politycznie poprawne.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?