Już ponad pół miliona uchodźców z Syrii

(fot. EPA/MAYSUN)

Ponad pół miliona Syryjczyków zostało zarejestrowanych jako uchodźcy lub czeka na przyznanie takiego statusu w sąsiednich krajach - poinformowało we wtorek biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR).

 

Zgodnie z najnowszymi danymi UNHCR dla Libanu, Jordanii, Iraku, Turcji i państw Afryki Płn. około 510 tysięcy Syryjczyków już zostało zarejestrowanych lub jest w trakcie rejestracji - poinformowała agenda ONZ w wydanym komunikacie.

 

W listopadzie liczba zarejestrowanych uchodźców z Syrii wzrastała średnio o ok. 3,2 tys. osób dziennie. W ciągu ostatnich dwóch nocy granicę syryjsko-jordańską przekroczyło blisko tysiąc osób - podano.

 

W Libanie przebywa obecnie ok. 154 tys. zarejestrowanych lub w będących trakcie rejestracji uchodźców syryjskich, w Jordanii - ok. 143 tys., w Turcji - ok. 136 tys., w Iraku - ok. 65 tys., a w krajach Afryki Płn. - ok. 12 tys. osób.

 

Liczby te jeszcze wzrosną, ponieważ wielu uchodźców uciekło z Syrii, ale nie zdążyło wystąpić o przyznanie statusu uchodźcy i pomocy w kraju docelowym. W Jordanii przebywa ok. 100 tys. takich osób, w Turcji i Egipcie po 70 tys. i kilkadziesiąt tysięcy w Libanie - podało UNHCR, powołując się na szacunkowe dane rządów tych państw.

 

Opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka twierdzi, że od wybuchu rebelii przeciw reżimowi prezydenta Baszara el-Asada w marcu 2011 roku zginęło ponad 41 tys. ludzi, w większości cywilów.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~ewe 21:25:21 | 2013-07-27
Prezydent syryjski nie walczy z obywatelami....wysyła rakiety i samoloty bombardują..tak ale grupy terrorystyczne .
Ludzie nie piszcie głupot jestem w syrii od początku rewolucji...
Ci co mówią że walczą o wolność to bzdury....to tylko preteksty...oni nie są rebeliantami to grupy terrorystyczne!!!
Mam nadzieję że bashar wytepi ich wszystkich.zrobi nam europjczykom przysługę.teraz morduja w syri za chwilę będą mordować q europie.
Dlatego zamiast być z bashar asad europo dopłacisz sie żeby ameryka mordowała niewinnych ludzi...

Cztery
I love bashar al asad

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Roko 17:41:34 | 2012-12-11
Polscy Syryjczycy popierają legalnego szefa państwa!? A więc to USA, UE i pejsoamerykanie są odpowiedzialni za uchodźców! No NIE!

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook