Polska wstrzyma się od głosu ws. Palestyny

(fot. EPA/Andrew Gombert)

Przebywający z wizytą w USA minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski wyjaśnił, że Polska wstrzymała się od głosu w ONZ w sprawie Palestyny, gdyż uważa, że do powstania państwa palestyńskiego powinno dojść w rezultacie negocjacji Palestyńczyków z Izraelem.

 

- W dzisiejszym głosowaniu na forum Zgromadzenia Ogólnego NZ w sprawie uznania Palestyny przez ONZ za państwo nieczłonkowskie Polska wstrzymała się od głosu. Popieramy bowiem istnienie dwóch demokratycznych państw żyjących w bezpiecznych granicach (Izraela i Palestyny - red.), ale uważamy, że do tego powinno dojść w wyniku negocjacji, a tego tu zabrakło - powiedział minister Sikorski polskim dziennikarzom w Waszyngtonie. - Nie chcielibyśmy, aby to symboliczne zwycięstwo pogorszyło sytuację na Bliskim Wschodzie - dodał.

 

W czwartek prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas przedłożył pod głosowanie w Nowym Jorku projekt rezolucji w sprawie podniesienia statusu Palestyńczyków do nieczłonkowskiego państwa obserwatora (non-member observer state).

 

Wieczorem szef polskiej dyplomacji spotka się w czwartek wieczorem (czasu USA) z amerykańską sekretarz stanu Hillary Clinton. Rzecznik MSZ Marcin Bosacki powiedział PAP, że "jest to okazja do podsumowania czterech lat współpracy polsko-amerykańskiej" - nawiązując do upływającej pierwszej kadencji rządów prezydenta Baracka Obamy. - Będzie to rozmowa o naszych stosunkach dwustronnych, sąsiedztwie Polski i współpracy na rzecz wspierania demokracji - powiedział.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~$ 17:45:04 | 2012-11-30
"Współpraca polsko-amerykańska"... Ktoś tu choruje na narcyzm ;DDD

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?