Syria: nasila się fala uchodźców

(fot. EPA/SNN HANDOUT)

Samoloty bojowe syryjskich sił rządowych we wtorek po raz kolejny zbombardowały cele w mieście Aleppo i jego sąsiedztwie w północno-zachodniej Syrii - podali działacze z regionu. Tymczasem ONZ alarmuje, że w sierpniu z Syrii uciekło ponad 100 tys. osób.

 

Od półtora miesiąca w Aleppo (Halab), jednym z największych miast i gospodarczej stolicy Syrii, toczą się ciężkie walki między powstańcami a siłami rządowymi.

 

Jeden z dowódców armii syryjskiej powiedział w telewizji państwowej, że syryjskie siły zbrojne "wkrótce pokonają rebeliantów na północy kraju".

 

Według aktywistów syryjskich cytowanych przez dpa walki toczą się również w stolicy kraju Damaszku, gdzie oddziały reżimowe obrzuciły granatami dzielnice Tadamun i Al-Arbain.

 

Przeczytaj też: Zakończmy obojętność. Pomóżmy Syrii

 

Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) podało we wtorek, że w sierpniu z kraju uciekło ponad 100 tys. Syryjczyków, którzy szukają azylu w sąsiednich państwach: Turcji, Iraku, Jordanii czy Libanie.

 

"To najwyższa liczba uchodźców w jednym miesiącu od wybuchu konfliktu" w marcu 2011 roku - podkreślono w komunikacie.

 

W Syrii od marca zeszłego roku trwa powstanie przeciwko Asadowi. Początkowe pokojowe demonstracje, inspirowane arabską wiosną, przerodziły się w opór zbrojny, krwawo tłumiony przez siły rządowe. Według najnowszych danych opo

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook